Pieniądze
pixabay, BeatriceBB
Autor Komunikaty prasowe - 15 Października 2019

Do Sejmu nie weszli, ale dostaną małą fortunę. Ujawniamy nazwiska i sumy

Odprawa w wysokości trzech uposażeń poselskich, czyli w sumie ok. 24 tys. zł, trafi w ręce każdego posła, który poniósł porażkę w wyborach parlamentarnych. Do przegranych, którzy dostaną niebagatelną “nagrodę pocieszenia” należą między innymi: Stanisław Piotrowicz i Anna Sobecka z PiS, Marek Jakubiak, Piotr Liroy Marzec i Piotr Misiło z PO-KO.

Odprawa na osłodę

Odprawa w wysokości trzech uposażeń poselskich, czyli mniej więcej 24 tys. zł, zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora przysługuje każdemu parlamentarzyście po ukończeniu kadencji Sejmu, w przypadku gdy nie poszczęściło mu się w wyborach. Taka “nagroda pocieszenia” przypadnie między innymi Stanisławowi Piotrowiczowi z PiS, który osiągnął zaledwie dziewiąty wynik w swoim okręgu, w którym mandat otrzymało ośmiu posłów z wygranej partii. Poseł planuje przejść na emeryturę, jak powiedział Wirtualnej Polsce.

Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskimNowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskimCzytaj dalej

40 milionów zł pójdzie na odprawy

Portal Wiadomosci.wp.pl wymienia posłów, którzy mogą liczyć na odprawy: “Na odprawę sięgającą 24 tys. zł liczyć mogą także posłowie PiS Piotr Naimski, Krzysztof Czabański, Bernadeta Krynicka, Zbigniew Gryglas i Anna Sobecka. Finansowe pocieszenie otrzymają także m.in. Tomasz Cimoszewicz, Piotr Misiło, Marek Jakubiak i Piotr Liroy Marzec. Kancelaria Sejmu na odprawy dla posłów, a także pracowników biur parlamentarzystów zaplanowała aż 40 milionów złotych”.

Ostatni dzień w Sejmie

Środa będzie ostatnim dniem spędzonym przez przegranych posłów w Sejmie. Tradycją jest w takim wypadku własnoręczne odkręcenie tabliczek ze swoim nazwiskiem z ław poselskich. Na pewno będzie to mało radosny, symboliczny moment dla parlamentarzystów, którzy nie zostali wybrani na kolejną kadencję.

Wybory mogą być unieważnione. Wszystko przez TVPWybory mogą być unieważnione. Wszystko przez TVPCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Hanna Lis ofiarą cyberprzemocy. Mężczyzna wyzywał ją i groził jej śmiercią
  6. Emerytura w wieku 53 lat jest jednak realna? PiS wrócił do projektu, niedługo wiele może się zmienić
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News