Odkrycie w Tajlandii
Obraz Korakot Loyron z Pixabay
Autor Kamila Jeziorska - 29 Listopada 2020

Zadziwiające odkrycie w Tajlandii. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia

Odkrycie zawsze stanowi nie lada gratkę dla naukowców i społeczeństwa. Kolejnym zdumiewającym odkryciem jest szkielet wieloryba znaleziony w Tajlandii. Naukowcy nie mogli uwierzyć w to, co widzą.

Odkrycie budzi zachwyt wszystkich

Odkrycie to zazwyczaj prawdziwa gratka dla naukowców, ale także i społeczeństwa, bowiem to właśnie dzięki nim dowiadujemy się więcej o przeszłości naszej planety. Co więcej, odkrycia pozwalają na uchylenie rąbka tajemnicy historii oraz poznanie jej jeszcze dogłębniej.

Warto wspomnieć także o tym, że odkrycia czasami pozwalają na poznanie rodzinnych tajemnic oraz przeszłości. Ciekawe jest także to, że można ich dokonać w zaskakujący sposób.

NBP wydał ważny komunikat. Chodzi o pieniądze Polaków, instytucja chce wszystkim pomócNBP wydał ważny komunikat. Chodzi o pieniądze Polaków, instytucja chce wszystkim pomócCzytaj dalej

Co takiego udało się tym razem znaleźć naukowcom? Bardzo ciekawego odkrycia dokonano w Tajlandii, gdzie odnaleziony został szkielet wieloryba.

Szkielet wieloryba ma dwanaście metrów długości, a liczy od 3 tys. do 5 tys. lat. Odkrycia dokonano 12 km od Bangkoku, a naukowcy już snują plany na temat tego, co przyniesie im zgłębienie historii okazałego znaleziska.

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Trzynastek na razie nie będzie. Premier podjął twardą decyzję
 3. Zadzwoniła do TVP Info, na wizji wsparła Martę Lempart i rzuciła mocnym słowem. "Mam stuprocentowe prawo"
 4. Wydano dowody osobiste z poważnymi błędami. Nawet 10 tys. dokumentów do natychmiastowej wymiany

Odkrycie w Tajlandii zdumiewa

- Częściowo skamieniałe kości są "rzadkim znaleziskiem" - cytuje słowa Marcusa Chua, biologa i badacza ssaków z "National University of Singapore" Polsat News. Mężczyzna dodał, że w Azji liczba takich odkryć jest niewielka, a zwłaszcza w dobrym stanie.

W sprawie wypowiedział się także tajlandzki minister środowiska, Varawur Sliparcha oraz udostępnił z sieci zdjęcia szkieletu. Powiedział, że kraj ma w obowiązku dbanie i ochronę przyrody.

PKO BP bije na alarm, klienci w niebezpieczeństwie. Bank apeluje o szczególną ostrożnośćPKO BP bije na alarm, klienci w niebezpieczeństwie. Bank apeluje o szczególną ostrożnośćCzytaj dalej

"Polityk utrzymuje, że do tej pory udało się odzyskać blisko osiemdziesiąt procent szkieletu, w tym płetwy, jedną łopatkę, 5 żeber i 19 pełnych kręgów. Szczątki to prawdopodobnie pozostałości po wielorybie Bryde. Ich wiek jest szacowany nawet na pięć tysięcy lat" - informuje Polsat News.

Jednocześnie naukowcy podkreślają, że szkielet pozwoli im na zbadanie historii gatunku wieloryba oraz porównanie z obecnymi waleniami. Kości zostaną zbadane metodą węglową, a pierwsze wyniki mają być już w grudniu.

Senat chciał obronić ludzi przed nowym podatkiem. Nie udało się, ponad 40 tys. zapłaci dodatkowoSenat chciał obronić ludzi przed nowym podatkiem. Nie udało się, ponad 40 tys. zapłaci dodatkowoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

 1. Godziny dla seniorów znikną na jeden dzień
 2. Robert Kubica powraca na tor. Alfa Romeo wydała jasny komunikat
 3. Dasz na tacę płacąc kartą? Biskupi chcą wprowadzenia terminali do kościołów
 4. Sejm zadecydował w sprawie zakazu handlu. W końcu się ugięli
 5. Lidl i Biedronka prześcigają się w promocjach na Black Friday. Sieci rozdają produkty za darmo
 6. Na jaw wyszła prawda o religii Roberta Lewandowskiego. Zadziwiające, mało który młody Polak może tak o sobie powiedzieć
 7. Makłowicz podczas podróży zaczął przecierać oczy. Odkrył wyjątkowy przepis na farsz do pierogów, absolutny hit
Kaufland wprowadził nową usługę. W czasach pandemii sprawdzi się doskonaleKaufland wprowadził nową usługę. W czasach pandemii sprawdzi się doskonaleCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News