Niesamowite odkrycie astronomów.
biznesinfo
Autor Wiktoria Pękalak - 26 Września 2020

Przełomowe odkrycie astronomów. Znaleźli planetę podobną do Ziemi

Odkrycie astronomów dotyczy “Planetę Pi”, która wielkością przypomina Ziemię. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że jej czas obiegu wokół swojej gwiazdy wynosi 3,14 dnia, czyli tyle ile wynosi znana wszystkim matematyczna stała.

Odkrycie astronomów

Sygnały pochodzące z planety, naukowcy odkryli dzięki danym zebranym jeszcze w 2017 roku przez Kosmiczny Teleskop Keplera podczas misji K2 NASA. Na początku bieżącego roku planetę zaczęto badać za pomocą teleskopów SPECULOOS, co potwierdziło, że odczytane sygnały pochodziły z Planety Pi, która, według naukowców, nadal krąży wokół swojej gwiazdy, co 3,14 dnia, czyli tyle co przyjmowana wartość matematycznej stałej - liczby Pi, która jest stosunkiem obwodu koła do długości jego średnicy.

„Planeta porusza się jak w zegarku” - powiedział Prajwal Niraula, absolwent Wydziału Nauk o Ziemi, Atmosferze i Planetarności MIT (EAPS), który jest głównym autorem artykułu opublikowanego dzisiaj w Astronomical Journal, z którego dowiedziano się o nowej planecie.

Nową planetę oznaczono jako K2-315b. To 315. planeta, której układ planetarny został odkryty w danych K2.

Zmiany wywrócą emerytury do góry nogami? Nowe przepisy mają być gotowe już nawet za 2 miesiąceZmiany wywrócą emerytury do góry nogami? Nowe przepisy mają być gotowe już nawet za 2 miesiąceCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Pracodawca dopłaci ci do urlopu jeśli nie będziesz na nim pracował. Przełomowa oferta z Polski
2. Przybylska, Jobs, Glinka, Pavarotti. Wszystkich zabrała jedna, arcygroźna groźna choroba, której objawów nie wolno bagatelizować
3. Górnicy zgodzili się na odejście od węgla. Podali konkretną datę

Naukowcy oszacowali, że promień planety jest nieznacznie mniejszy niż ziemski - promień K2-315b to 0,95 promienia ziemskiego.

Odkrycie naukowców krąży sobie wokół chłodnej gwiazdy o niewielkiej masie, która jest pięć razy mniejsza niż Słońce. Planeta Pi okrąża swoją gwiazdę co 3,14 dnia z prędkością 81 km na sekundę.

Mimo że naukowcy podejrzewają, że planeta jest zbudowana podobnie jak Ziemia, raczej niemożliwe będzie zamieszkanie na niej, ponieważ, zbliżając się do gwiazdy, temperatura na planecie może sięgać nawet do 180 st. Celsjusza, podaje portal Science Daily.

Wybierasz się na grzyby? Wjedziesz w złe miejsce i będziesz musiał się liczyć nawet z 1000 złotych mandatuWybierasz się na grzyby? Wjedziesz w złe miejsce i będziesz musiał się liczyć nawet z 1000 złotych mandatuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W sieci krąży zatrważający filmik z Zielonej Góry. Nastolatki zdążyły uciec
  2. Kobieta nagle upuściła dziecko na chodnik. Porażające, była kompletnie nietrzeźwa
  3. Netto inwestuje w swoje sklepy. Już niedługo zapłacimy w nich całkiem inaczej
  4. 85 mln zł odszkodowania od państwa. Tyle domaga się PKP Energetyka za tani prąd
  5. Episkopat podpisał nową umowę z TVP. Msze i koronki codziennie w telewizji
  6. Wjechał Passatem na barierkę energochłonną. Większego wyczynu dokonał potem

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News