Odkrycie jaj dinozaurów
Pxhere CC0
Autor Maria Glinka - 7 Października 2020

Niesamowite odkrycie w Hiszpanii, znaleziono 20 skamieniałych jaj dinozaurów. Cztery z nich mogą zawierać embriony

Do niecodziennego odkrycia doszło na północnym wschodzie Hiszpanii. W trakcie prac badawczych naukowcy natrafili na 20 jaj dinozaurów. Szacuje się, że znalezisko może mieć ok. 68 mln lat.

Odkrycie w Aragonii, które przybliży tajemnice dinozaurów

Po ponad roku badania terenów Aragonii w Hiszpanii naukowcy dokonali wyjątkowego odkrycia. Ekipa badawcza znalazła 20 skamieniałych jaj dinozaurów o średnicy 20 cm. Według wstępnych analiz cztery z nich mogą zwierać embriony. Naukowcy podejrzewają, że są to pozostałości po tytanozaurach, które uchodzą za jedne z największych lądowych zwierząt w historii. Polsat News podaje, że ich długość wynosiła do 30 m. Te niepowtarzalne stworzenia ważyły aż 100 ton.

Badacze liczą, że to sensacyjne odkrycie umożliwi poznanie reprodukcyjnych mechanizmów dinozaurów. Według ich wyliczeń skamieniałości mogą liczyć nawet 68 mln lat. Jeden z uczestników badania Miguel Moreno Azanza przyznał, że początki badań nie wskazywały, że dojdzie do tak niezwykłego odkrycia - w ocenie ekspertów może to być największe skupisko jaj dinozaurów na świecie.

Lidl wprowadza zupełną nowość w swojej ofercie. Sam skomponujesz ulubioną wersjęLidl wprowadza zupełną nowość w swojej ofercie. Sam skomponujesz ulubioną wersjęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, chodzi o specjalne obostrzenia na Wszystkich Świętych. Polacy powinni się przygotować?
2. Przez 17-lat był więziony w piwnicy. Rodzina nie mogła poradzić sobie z jego chorobą
3. Najpierw dostali od rządu pieniądze, teraz zapłacą od tego podatek. Niemiła niespodzianka od fiskusa

Nie pierwsze tak wyjątkowe odkrycie dinozaurów

Poprzednie spektakularne odkrycie z dinozaurami w roli głównej miało miejsce w argentyńskiej Patagonii. W trakcie wypraw naukowych w 1997 r. i 1999 r. badacze natrafili na jaja o średnicy 11-12 cm, w których kryły się embriony z odciskami skóry. Po dokonaniu odkrycia stanowisko wydobywcze objęto ochroną, ponieważ dochodziło do kradzieży niepowtarzalnych jaj.

Początki badań nad dinozaurami zainaugurowało odkrycie cetiozaura. Kość stworzenia, które zamieszkiwało tereny współczesnej Europy, opisał w 1677 r. Robert Plot. Jednak prawdziwy rozkwit odkryć dinozaurów przypada na pierwszą połowę XIX w.

Miało być wyrównanie emerytur, będzie w pakiecie srogi podatek. Rząd kosztem Polek będzie łatać dziurę budżetowąMiało być wyrównanie emerytur, będzie w pakiecie srogi podatek. Rząd kosztem Polek będzie łatać dziurę budżetowąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1500 plus dla tysięcy Polek i Polaków? Teraz to możliwe, ujawniono warunki
  2. Zamawiasz przejazdy przez aplikacje? Dziś wszystko się zmieni, wielu będzie niezadowolonych
  3. Czerwone i żółte strefy w Polsce. W ciągu kilku dni życie tutaj mocno się zmieni
  4. Rząd wprowadza nowe obostrzenia i politykę zero tolerancji. Bez maseczki tylko z zaświadczeniem
  5. Popularna sieciówka wprowadza sygnalizację świetlną. Chce tak zwiększyć dystans
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy
Mandat za brak maseczki to nie przelewki. Jednak czy sanepid i służby mundurowe mogą karać Polaków?Mandat za brak maseczki to nie przelewki. Jednak czy sanepid i służby mundurowe mogą karać Polaków?Czytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News