By Killeando - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26263322
By Killeando - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26263322
Autor Stanisław Węgrowski - 29 Kwietnia 2020

Odkażali plażę żrącym środkiem. Ekolodzy są przerażeni

Odkażenie plaży wybielaczem w miejscowości Zahara de los Atunes na południu Hiszpanii spotkało się z oburzeniem ekologów. Środek został rozpylony, aby chronić mieszkańców przed koronawirusem.

Odkażenie plaży wybielaczem. Absurdalny pomysł urzędników

Do odkażenia doszło na plaży w przybrzeżnej miejscowości Zahara de los Atunes. Specjalne traktory spryskały piasek rozcieńczonym wybielaczem w zeszłym tygodniu. Na taki pomysł wpadli miejscowi urzędnicy - informuje Interia Fakty.

Urzędnik Agustin Conejo, który podjął decyzję o odkażeniu plaży wybielaczem, już wystosował przeprosiny za podjęte działania. Conejo wyjaśniał, że odkażenie plaży miało na celu chronienie mieszkańców przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, zwłaszcza w czasie, gdy w Hiszpanii ogłoszono luzowanie ograniczeń.

Waloryzacja emerytur według nowych zasad? Seniorzy będą mogli dostawać więcejWaloryzacja emerytur według nowych zasad? Seniorzy będą mogli dostawać więcejCzytaj dalej

Odkażenie plaży w Hiszpanii. Ekolodzy łapią się za głowy

Tydzień temu hiszpańskie władze zdecydowały się na umożliwienie wychodzenia z domu dzieciom poniżej 14. roku życia. Agustin Conejo przyznał już, że decyzja o odkażeniu plaży żrącym środkiem była błędem.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Minister podała datę odmrożenia gospodarki. Wiele osób, może być zaskoczonych

Jak podaje Interia Fakty, decyzja o odkażeniu plaży rozcieńczonym wybielaczem spotkała się z oburzeniem ekologów, którzy nie mogą uwierzyć w bezmyślność hiszpańskich urzędników. Ekolodzy uważają, że to absurd i kompletny brak wyobraźni ze strony lokalnych działaczy.

Odkażenie plaży wybielaczem katastrofą dla środowiska

Ekolog Maria Dolores Iglesias Benitez oceniła, że odkażenie żrącym środkiem jest całkowicie absurdalne i podkreśliła szkodliwość takich działań dla środowiska. "Plaża to żywy ekosystem. Kiedy zostanie potraktowany wybielaczem, umiera" - wyjaśnia cytowana przez Interia Fakty ekspertka.

Ekolodzy już złożyli skargę do lokalnych władz w sprawie niebezpiecznego odkażenia.

Hiszpania jest jednym z najbardziej dotkniętych krajów epidemią koronawirusa na świecie. Do tej pory potwierdzono tam 210 773 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Z powodu choroby COVID-19 zmarło już 23 822 osób.

Rząd szykuje nowy podatek. Wiemy, kogo uderzy po kieszeniRząd szykuje nowy podatek. Wiemy, kogo uderzy po kieszeniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kiedy spadnie deszcz? Prognoza IMGW rozwiewa wszystkie wątpliwości
  2. Rząd podał datę otwarcia galerii handlowych. Przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Osoby na kwarantannie będą mogły wyjść z domu pod jednym warunkiem. MZ zapowiada ważną zmianę
Ile tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoIle tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News