14.08.2020 Zakret, droga A2 i S17 Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER
https://eastnews.pl/Andrzej-Iwanczuk/REPORTER
Autor Kamila Jeziorska - 17 Września 2020

Budowa obwodnicy kosztem wody. Niebawem kompletnie stracą do niej dostęp

Obwodnica stała się źródłem problemów pewnego małżeństwa, które mieszka w domu jednorodzinnym na obrzeżach Łodzi. Pani Grażyna i Pan Zdzisław zostali pozbawieni dostępu do wody przez budowaną w ich okolicy obwodnicy. Czy urzędnicy im pomogą? Oliwy do ognia dolewa fakt, że budowa nowego zbiornika na ich działce jest niemożliwa.

Obwodnica pozbawia wody ludzi

Obwodnica Łodzi powstaje przy pomocy maszyn, koparek i ciężarówek. Niestety, za murami wielkiej budowli odbywa się prawdziwy dramat jednego małżeństwa, które już 1 października tego roku przez obwodnicę może zostać pozbawione dostępu do wody.

Nie tylko niezwykłe monety mogą być warte fortunę. Za stuzłotowy banknot możesz dostać nawet 700 złNie tylko niezwykłe monety mogą być warte fortunę. Za stuzłotowy banknot możesz dostać nawet 700 złCzytaj dalej

Budowa obwodnicy zakłada pozbawienie kilku okolicznych domów dostępu do wody, ponieważ tamtejsza studnia ma zostać zlikwidowana. - To jest nasza działka rodzinna po rodzicach męża, mieszkamy tu od 1996 roku, znajdujemy właśnie się przy studni, która jest wielkim problemem między nami a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, powiedziała "Interwencji" Grażyna Pokojowy.

Obwodnica stała się źródłem kłopotów małżeństwa, które może pozostać bez wody. Niestety, w całej tej sprawie urzędnicy umywają ręce.

- Pierwsza informacja o tym, że przejmiemy teren ze studnią jest z lipca 2015 roku. Państwo już o tym wiedzieli. Odszkodowanie otrzymali, zostało wypłacone latem 2017 roku. Więc były na to przynajmniej trzy lata, tłumaczył "Interwencji" Maciej Zalewski z łódzkiej GDDKiA. Kobieta ma w tej sprawie inne stanowisko i tłumaczy, że ciągle chodziła do GDDKiA, a instytucja obiecywała jej założenie nowego wodociągu. Jak się okazuje, wodociągu do tej pory nie ma.

Będą rekompensaty dla części zatrudnionych. Resort ma pomysł na zmianę kodeksu pracyBędą rekompensaty dla części zatrudnionych. Resort ma pomysł na zmianę kodeksu pracyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Cztery razy wyższe mandaty, postój jako kara. Zmiany w kodeksie drogowym są tylko kwestią czasu?
2. Znaleziono ciała 30-latki i jej 9-letniego syna. Prawda o zdarzeniu okazała się makabryczna
3. Oszczędności Polaków topnieją w oczach. Straty wynoszą nawet miliardy złotych, nie ma na to rady?

Obwodnica źródłem kłopotów

Oczywiście pan Maciej Zalewski mówi, że teren należy do miasta, ale dodaje, że szkoda, że miasto nie zadbało o to wcześniej, aby wybudować tam wodociąg. Co więcej, Maciej Zalewski w rozmowie z "Interwencją" mówi, że małżeństwo dostało 380 tys. odszkodowania i powinni zabezpieczyć sobie dostęp do wody, ponieważ pieniądze, które otrzymali były za studnię, za areał i za ziemię.

- Dziwne jest, że nie wiedzą o tym, że na części, którą zabrali, jest studnia głębinowa. Tym bardziej, że myśmy cały czas pisali i oni nam w pismach odpisywali, że można infrastrukturę przenieść. Ale nie bardzo wiem, jak można studnię przenieść, mówi rozgoryczona pani Grażyna.

Jedna decyzja UE i za litr paliwa zapłacisz 60 gr więcej. Kierowcy mają prawo do wściekłościJedna decyzja UE i za litr paliwa zapłacisz 60 gr więcej. Kierowcy mają prawo do wściekłościCzytaj dalej

Obwodnica będzie prężnie działać już niedługo, a małżeństwo zostanie bez wody. - Nie ma możliwości wiercenia tej działki ze względu na obniżenie się wody gruntowej na tym terenie w związku z wycięciem lasu, który był właśnie na działce, z której zostali wywłaszczeni. Oraz tego, że na tej działce, która im pozostała, jest po prostu rozsączanie nieczystości, w związku z tym nie ma możliwości w promieniu tej działki zbudowania studni, powiedział Marcin Gołaszewski. Samorządowcy chcą na koszt małżeństwa dowozić im wodę bezczkowozem. Małżeństwo na swojej posesji ma ekologiczną oczyszczalnię ścieków, którą Maciej Zalewski radzi zlikwidować na rzecz szamba. Jak się rozwiąże ta sprawa? Na ten moment nic nie jest wiadome, a małżeństwo drży z obawy przez życiem bez wody.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pokaz siły Lecha Poznań. Efektowna wygrana w Lidze Europy
  2. Dziś jest jedną z największych gwiazd "Na Wspólnej" TVN. Aż trudno uwierzyć, co robiła 20 lat temu
  3. Nie zaszczepisz się, możesz stracić pracę. Pracodawcy z silnym orężem prawnym
  4. Podwyższenie emerytury nie tylko dla emerytów z 1953 r.? Zyskać mogłaby jeszcze większa grupa seniorów
  5. Klient Biedronki opublikował demaskujący film. Oburzająca sprawa poruszyła internautów
  6. Kiedy przestaniemy nosić maseczki? WHO właśnie podało datę. Nie nastąpi to szybko
Zaczął się prawdziwy exodus ze szkół. Nauczyciele tysiącami rzucają pracęZaczął się prawdziwy exodus ze szkół. Nauczyciele tysiącami rzucają pracęCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News