Muzeum Narodowe w Warszawie
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 14 Września 2019

Bezdomny rozciął nożem obraz wart miliony złotych

Rzecz wydarzyła się w paryskim muzeum Centre Pompidou, gdzie bezdomny rzucił się na dzieło Daniela Burena, informuje Polska Agencja Prasowa. Obraz przedstawiał czerwono-białe pasy, podobne do tkanin na markizy okienne.

Płótno z 1967 r. namalowane przez Daniela Burena i umiejscowione w Centre Pompidou w Paryżu zostało uszkodzone przez 54-letniego bezdomnego, który zaatakowal je z nożem do rozcinania papieru. Jak mówią władze muzeum, doszło do znacznego uszkodzenia dzieła, którego wartość sięga 1 mln euro.

Obraz częścią kompozycji

Zniszczony obraz był jedną z "Manifestacji", serii na jaką zdecydował się Buren wraz z trzema innymi malarzami. W projekcie uczestniczyli także Olivier Mosset, Michel Parmentier i Niele Toroni. Wszystkie obrazy, które należą do "Manifestacji" wiszą obok siebie w Pompidou, tworząc wspólną kompozycję.

Sprawca został bardzo szybko ujęty przez ochronę muzeum i przekazany w ręce policji. Ta powiedziała, że mężczyzna "mówił bez ładu i składu" i zachowywał się w sposób, który sugerował chorobę psychiczną przez co zostal przekazany na obserwację psychiatryczną.

Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatekWszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatekCzytaj dalej

Obrazy współczesne

Dzieła Daniela Burena który uprawia malarstwo współczesne są wysoko cenione na aukcjach. Instalacje artysty znajdują się także w Polsce, a konkretnie w Muzeum Sztuki w Łodzi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liście
  2. Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatności
  3. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano
  4. Jolanta Kwaśniewska w młodości wyglądała olśniewająco. Na starych zdjęciach ma długie włosy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News