Obrady Sejmu na temat aborcji
Jakub Kaminski/East News
Autor Maria Glinka - 27 Października 2020

Dantejskie sceny w Sejmie. Musiała interweniować Straż Marszałkowska

Ideologiczny spór o aborcję zawitał na dzisiejsze obrady Sejmu. W trakcie wystąpienia Joanny Scheuring-Wielgus na mównicę wkroczyły posłanki Lewicy z plakatami z hasłem "Kobieta decyduje". Następnie parlamentarzystki skierowały swoje kroki w stronę wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Interweniowała Straż Marszałkowska.

Gorące obrady Sejmu w środku wojny o prawa kobiet

Wtorkowe obrady Sejmu zawładnęła kwestia aborcji. Posłanki Lewicy wkroczyły na salę posiedzeń ubrane w czerwono-czarne barwy strajku kobiet, co nie umknęło uwadze Ryszarda Terleckiego.

- Z przykrością stwierdzam, że na sali wśród posłów Lewicy i PO są posłowie, którzy mają maseczki ze znakami do złudzenia przypominającymi symbole Hitlerjugend i SS – powiedział marszałek na samym początku obrad Sejmu.

Chwilę później Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy wystąpiła z wnioskiem formalnym o dołączenie do porządku obrad Sejmu projektu ustawy o depenalizacji aborcji. W trakcie jej wystąpienia na mównicy pojawiły się inne posłanki z tej partii, które trzymały plakaty opatrzone sloganem „Kobieta decyduje”.

Ważą się losy totalnego lockdownu w Polsce. Najbliższe godziny będą kluczoweWażą się losy totalnego lockdownu w Polsce. Najbliższe godziny będą kluczoweCzytaj dalej

Polsat News podaje, że niedługo później cała grupa udała się do miejsca, w którym zasiadał Jarosław Kaczyński. Kobiety wymachiwały tablicami i wykrzykiwały hasła nawiązujące do sporu, który od sześciu dni toczy się w Polsce.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Niestety, Boże Narodzenie będzie wyglądać zupełnie inaczej w tym roku. Minister zdrowia z nieprzyjemnymi informacjami
2. Uwaga rodzice i uczniowie, od dziś od rana nagła zmiana. Trzeba się przygotować, każdy musi wiedzieć
3. Segregacja śmieci znowu do zmiany? Nie wypełnisz obowiązku, spodziewaj się grzywny albo aresztu

Obrady Sejmu przerwała interwencja Straży Marszałkowskiej

Marszałek Terlecki uznał, że sytuacja wymaga zaangażowania Straży Marszałkowskiej, która na jego polecenie pojawiła się na sali posiedzeń. W rezultacie obrady Sejmu zostały przerwane przez głośne krzyki sprzeciwu wobec interwencji. Parlamentarzyści sprzeciwiający się kontrowersyjnemu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego skandowali „hańba” i „konstytucja”.

Posłowie opozycji stworzyli mur, który miał odgrodzić strażników od protestujących posłanek Lewicy. Funkcjonariuszom udało się jednak przełamać tę blokadę. Przez kilkanaście minut stali w otoczeniu Jarosława Kaczyńskiego. To zachowanie skomentował lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który w gniewie przypomniał, że zadaniem Straży Marszałkowskiej jest nie ochrona posłów, a Sejmu jako instytucji.

Dziś mija bardzo ważny termin. Ważą się losy emerytur dla milionów PolakówDziś mija bardzo ważny termin. Ważą się losy emerytur dla milionów PolakówCzytaj dalej

Z dalszego uczestnictwa w posiedzeniu zostali wykluczeni Klaudia Jachira i Sławomir Nitras z Platformy Obywatelskiej. Marszałek Sejmu chciał usunąć z sali również Barbarę Nowacką, jednak błędnie wypowiedział jej imię i nazwisko, wykluczając tym samym jej zmarłą matkę, byłą polityk – Izabelę Jarugę-Nowacką. Oburzona posłanka domaga się od marszałka przeprosin za tę fatalną pomyłkę.

Po przerwie oraz konwencie seniorów posłowie powrócili do obrad Sejmu. Mimo że temperatura dyskusji w dalszym ciągu jest wysoka to Straż Marszałkowska została usunięta z sali posiedzeń.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"
  2. Dziś obchodziłaby urodziny. Agnieszka Kotulanka przegrała z niezwykle niebezpieczną chorobą, nie wolno jej lekceważyć
  3. Wpływ pandemii na bankomaty jest ogromny. Wypłaty gotówki rekordowo niskie
  4. Znakomite informacje dla rodziców. Dodatkowe zasiłki opiekuńcze wracają, wiemy na jakich zasadach
  5. Biedronka przygotowuje się na Wszystkich Świętych. Nie tylko kupisz znicze za pół darmo, ale jeszcze ci dopłacą
  6. Nie żyje wschodząca gwiazda futbolu. 17-latek zmarł w tajemniczych okolicznościach, opłakują go czołowi piłkarze świata
  7. Niebiańska przyjemność spod ręki wybitnej kucharki. Rogaliki z przepisu siostry Anastazji nie mają sobie równych

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News