z ostatniej chwili
biznesinfo
Autor Maria Glinka - 25 Kwietnia 2020

Rzecznik rządu ujawnił, które obostrzenia będą niedługo zniesione. Decyzje o złagodzeniu nawet już dziś

Kolejne obostrzenia zniesione już niedługo? Niewykluczone, ponieważ po weekendzie rządowy zespół zarządzania kryzysowego wskaże termin drugiego etapu znoszenia restrykcji. Jednak rzecznik rządu wyznał, że jeszcze dziś mogą zapaść decyzje w sprawie jednej branży.

Obostrzenia z drugiego etapu – kiedy zostaną zniesione?

Obostrzenia dotyczące otwarcia hoteli, miejsc noclegowych, niektórych instytucji kultury i marketów budowlanych weekendy wpisują się w drugi etap rządowego planu znoszenia restrykcji wprowadzonych w związku z pandemią.

Na antenie Radia Zet rzecznik rządu Piotr Müller wyjawił, że decyzja w sprawie terminu przejścia do kolejnej fazy zapadnie w przyszłym tygodniu. Wszystko zależy od tego, kiedy zostaną przekazane informacje dotyczące dynamiki rozwoju pandemii w kraju po zniesieniu pierwszych obostrzeń. Przedstawiciel rządu liczy, że nastąpi to najpóźniej w środę – podają wiadomosci.radiozet.pl.

Jeśli te dane będą stabilne, to do uruchomienia drugiego etapu mogłoby dojść „w pierwszej połowie maja, ale konkretnej daty nie podam” – skomentował Müller.

Zasiłek opiekuńczy przedłużony tylko do 3 maja. ZUS nie zapłaci za dalszą opiekę, co z dziećmi?Zasiłek opiekuńczy przedłużony tylko do 3 maja. ZUS nie zapłaci za dalszą opiekę, co z dziećmi?Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Kierowcy sami zablokowali samochód z homofobicznymi plakatami. Na miejscu pojawiła się policja

Część restrykcji zniesiona nawet dziś?

Rzecznik wyznał, że dzisiaj rządowy zespół zarządzania kryzysowego pochyli się nad planem odmrażania sportu. Politycy mają rozważać m.in. ewentualne przywrócenie rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy.

„Niewykluczone, że w zakresie sportu decyzje będą podjęte jeszcze w dniu dzisiejszym, ale to zależy od tych obrad” – oznajmił Müller.

Listonosze otrzymali nowe instrukcje. Wielu będzie oburzonychListonosze otrzymali nowe instrukcje. Wielu będzie oburzonychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Warszawa wpadła na niesamowity pomysł na walkę z suszą. Czy śladem pójdą inne miasta?
  2. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Jeden kraj jest bliski zwycięstwa. Wspaniałe wiadomości z zagranicy
Już nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieJuż nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News