Obostrzenia zakończyły się bankructwem jednej ze znanych sieci
Flickr/Marco Verch
Autor Radosław Święcki - 15 Listopada 2020

Obostrzenia wykończyły popularną sieciówkę. Niedawno uruchomiła nowy lokal, teraz złożyła wniosek upadłość

Takie wiadomości niestety były kwestią czasu. Mamy niestety pierwszą ofiarę przywróconych w ostatnim czasie rządowych obostrzeń wprowadzonych w związku z rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa. Bankructwo dosięgło sieciówkę, która posiadała dotąd swoje lokale w całej Polsce. Już złożyła wniosek o upadłość.

Obostrzenia wykończają branżę fitness

Przypomnijmy, że siłownie i kluby fitness zostały po raz pierwszy zamknięte w połowie w marca w związku z wprowadzonym wówczas stanem epidemicznym po wykryciu pierwszych zakażeń koronawirusem w Polsce. Ich działalność została przywrócona na początku czerwca w ramach kolejnej fali odmrażania gospodarki.

Resort się postarał, podatek jest nie do ominięcia. Nie zasłonisz się nawet związkiem małżeńskimResort się postarał, podatek jest nie do ominięcia. Nie zasłonisz się nawet związkiem małżeńskimCzytaj dalej

Czas pokazał, że siłownie i kluby fitness nie mogły zbyt długo cieszyć się wznowieniem działalności. Gdy wczesną jesienią liczba nowych zakażeń dramatycznie wzrosła, rząd zdecydował się na powrót części znanych z wiosny obostrzeń, które w pierwszej kolejności dotknęły branżę fitness. Siłownie, kluby fitness, czy baseny zostały zamknięte 17 października, czyli niemal dokładnie miesiąc temu.

Ów miesiąc wystarczył, by odcięta od możliwości zarabiania ogólnopolska sieć Fitness World złożyła wniosek o upadłość. Sieć poinformowała o tym w komunikacie zamieszczonym na Facebooku.

- Chcielibyśmy poinformować, że utrzymująca się od dłuższego czasu, a ostatnio wzmagająca na sile pandemia, spowodowała ponowne zamknięcie siłowni, pozbawienie spółki głównego źródła przychodów, a w rezultacie możliwości regulowania swoich zobowiązań, przez co spółka stała się niewypłacalna. W związku z tym właściciel Fitness World sp. z o.o. złożył wniosek o upadłość – czytamy w komunikacie.

16-latek pomylił się przy kasie o 2,12 zł. Policja zakuła go w kajdanki i odwiozła radiowozem16-latek pomylił się przy kasie o 2,12 zł. Policja zakuła go w kajdanki i odwiozła radiowozemCzytaj dalej

- Nasze kluby zostają zamknięte na stałe. Zaprzestaliśmy pobierania opłat z kart kredytowych. Przedpłacone, a niewykorzystane opłaty zostaną rozliczone w ramach procedury upadłościowej – dodano w komunikacie.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Prawo do emerytury jest dla nich przekleństwem. Pożegnają się z pracą, w podobnej sytuacji jest prawie 40 tys. osób
2. Wysokość emerytury arcybiskupa Głódzia może zadziwiać. To jedynie szczątkowa część jego gigantycznego majątku
3. Biedronka chce ponowić ostatni sprzedażowy sukces. Dzisiaj sklepy czeka szturm klientów, czekali na powtórkę

Spółka Fitness World, jak przypomina Radio Zet, prowadziła 19 klubów na terenie całego kraju. Klienci mogli korzystać z jej usług we Wrocławiu, Kaliszu, Katowicach oraz Częstochowie. Rozgłośnia przypomina, że jeszcze na początku października firma uruchomiła nowe lokum. Jak się okazało, mogło ono funkcjonować niecałe 2,5 tygodnia.

Sieć Fitness World to pierwsza tak duża ofiara przywróconych w ostatnim czasie obostrzeń. Poza branżą fitness zdecydowano również o zamknięciu m.in. restauracji, barów, pubów i kawiarni (mogą jedynie oferować usługi na wynos), a ostatnio również placówek handlowych znajdujących się w galeriach, poza kilkoma wyjątkami. Odcięta od zarobków została również branża eventowa.

Sondaż poparcia z ogromnym zaskoczeniem. Trzecią siłą partia, której nie ma w SejmieSondaż poparcia z ogromnym zaskoczeniem. Trzecią siłą partia, której nie ma w SejmieCzytaj dalej

Co z lockdownem?

W mijającym tygodniu okazało się, że sugerowane od jakiegoś czasu przez rząd widmo drugiego lockdownu oddala się. To efekt nie tyle spadków nowych zakażeń koronawirusem (mieliśmy w tym tygodniu od 21 do 25 tys. przypadków), co braku znaczącego wzrostu i nowych rekordów zachorowań (dotychczasowy rekord to 27 875 z 7 listopada, czyli z poprzedniej soboty).

Uchodzący w obecnej ekipie za największego przeciwnika ponownego zamrożenia gospodarki wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin podczas sobotniego wywiadu dla RMF FM dał do zrozumienia jednak, że lockdown wciąż wchodzi w grę.

- Musimy być maksymalnie zmobilizowani do tego, żeby walczyć nie tylko z pandemią, ale walczyć także o każde miejsce pracy w Polsce i o każdą polską firmę – powiedział szef resortu rozwoju, pracy i technologii.

Księża nie mogą narzekać. Waloryzacja emerytur będzie dla nich wyjątkowo hojnaKsięża nie mogą narzekać. Waloryzacja emerytur będzie dla nich wyjątkowo hojnaCzytaj dalej

Gowin zasugerował jednocześnie, że jeśli krzywa zachorowań na koronawirusa "wypłaszczy się w sposób trwały", to w grudniu możliwe będzie ponowne otwarcie sklepów meblowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie młodzi imprezują w czasie pandemii? W Warszawie rośnie popularność nielegalnych klubów
  2. Ekspert wyjawił prawdę o testach na koronawirusa. W Polsce jest z nimi poważny problem
  3. Tysiące Polaków ma go w swoich domach i traktuje za normę. Ale już niedługo będzie czekała ich surowa kara
  4. Kasa fiskalna może być niedługo dla ciebie całkowicie zbędna. Wielkie zmiany w ewidencji
  5. Czas masz tylko do końca listopada. Potem 300 zł przepadnie na dobre
  6. Sensacja w polskiej kadrze skoczków. W naszej drużynie wyrasta nowy lider, pokonał Stocha i Kubackiego
  7. Błyskawiczny sernik Oreo bez pieczenia. Zrobisz go w 15 minut, fani ciasteczek oszaleją ze słodkiego szczęścia
W Biedronce zakupy mogą nie być już takie proste. Mocne postulaty związkowcówW Biedronce zakupy mogą nie być już takie proste. Mocne postulaty związkowcówCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News