Obostrzenia wycofywane
praca własna
Autor Przemysław Terlecki - 15 Kwietnia 2020

Morawiecki zapowiedział zmiany w obostrzeniach. Już wiadomo, kiedy rząd je ujawni

Obostrzenia, które w ostatnich tygodniach były wdrażane przez polskie władze, już niebawem mają zostać ograniczone. Zapowiedział to sam premier Mateusz Morawiecki.

Obostrzenia dotąd były wprowadzane przez rząd. Jak władza tłumaczyła, te były konieczne do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Pierwsze z nich weszły w życie 13 marca. Teraz zaś rządzący decydują się na powolne wycofywanie z obostrzeń.

O takiej decyzji poinformował sam Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej, która rozpoczęła się w środę o godzinie 12:30. Jak oświadczył premier, już jutro - czyli w czwartek - zostanie przedstawiony plan na usunięcie kolejnych zakazów i ograniczeń.

Grill z rodziną dozwolony, choć z małym Grill z rodziną dozwolony, choć z małym "ale". Od mandatu dzieli nas tylko jedna rzeczCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Jurek Owsiak ostro skrytykowany w TVP za swoją pomoc w walce z epidemią. Odpowiedział jeszcze mocniej

Obostrzenia do wycofania. Wiadomo już jak dalekosiężny jest plan rządu

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że plan, który rząd przedstawi jutro, dotyczyć będzie najbliższego tygodnia, ale najdalej sięgać będzie do połowy maja. Czy oznacza to, że życie w Polsce wróci do normalności znanej sprzed epidemii właśnie w połowie maja? Tego nie wiadomo, choć sądząc po tym, co mówił ostatnio rzecznik rządu Piotr Muller chociażby o obowiązku zakrywania twarzy w przestrzeni publicznej - na całkowite zniesienie obostrzeń co do jednego jeszcze poczekamy.

- Jutro przedstawimy szczegółowy plan dotyczący najbliższego tygodnia i kolejnych faz zamian w obostrzeniach mniej więcej do połowy maja - poinformował Morawiecki.

Co więcej, premier zapowiedział także, iż w ciągu kilku następnych godzin ważny komunikat wydać ma Ministerstwo Zdrowia. Ten dotyczyć będzie uszczegółowienia nakazu zakrywania twarzy: "W ciągu paru godzin Ministerstwo Zdrowia zaprezentuje rozporządzenie, które będzie definiowało szczegóły dotyczące obowiązkowego noszenia maseczek".

Premier wypowiedział się także na temat maseczek polskiej produkcji, a także polskich testów na koronawirusa. Mateusz Morawiecki podkreślił przy tym, iż wszystko wskazuje, że w Polsce będziemy korzystać z rodzimej produkcji testów.

- Już miesiąc temu poprosiliśmy polskie szwalnie i pomagamy im w przestawieniu swoich linii produkcyjnych, które pozwolą na masową produkcje maseczek. Ale cały świat jest zmuszony również korzystać z pomocy z Chin, zwłaszcza jeśli chodzi o bardziej specjalistyczny sprzęt. Ale już dzisiaj nasze moce produkcyjne osiągnęły poziom 40 tys. maseczek, a w najbliższych tygodniach będzie to 100 tys. Będziemy wspierać rodzimą produkcję, badania i rozwój. Wszystko wskazuje na to, że będziemy korzystać z polskich testów -

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie wyrzucić maseczki i rękawiczki? Odpowiedź nie jest taka oczywista
  2. Sanepid opublikował miejsca w których Polacy zarażają się wirusem. Wizyty w niektórych nie możesz uniknąć
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Europa zamarła, zabrzmiał dzwon, miliony ludzi przeszły ciarki. Niezwykła chwila w rocznicę pożaru perły Francji
TVN ostrzega przed środkiem antywirusowym. Jego użycie może być gorsze niż zakażenieTVN ostrzega przed środkiem antywirusowym. Jego użycie może być gorsze niż zakażenieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News