To, jakie zmiany dotyczące obostrzeń wejdą w życie po 14.02 dowiemy się w najbliższy piątek
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Wiktoria Pękalak - 4 Lutego 2021

Szef Kancelarii Premiera: już jutro dokładne informacje o obostrzeniach

Dalsze informacje w sprawie obostrzeń mają być przedstawione jeszcze w tym tygodniu. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk podał konkretną datę, kiedy premier Mateusz Morawiecki ogłosi decyzję. Czego możemy się spodziewać?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy może ziścić się plan elektrowni atomowej w Polsce
  • Jaki jest plan rządu w tej sprawie i jakie nasz kraj otrzyma z tego tytułu korzyści
  • Czemu całą sprawą zainteresowały się Niemcy

Informacje dotyczące obostrzeń jeszcze w tym tygodniu

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Programie 1. Polskiego Radia powiedział, że premier Mateusz Morawiecki przedstawi dalsze informacje w sprawie obostrzeń jeszcze w tym tygodniu. Jeżeli mówimy o tym tygodniu, to został właściwie tylko piątek - wyznał na antenie.

Dworczyk został też zapytany o to, czy możliwe, że niedługo otworzą się restauracje. Na pewno w tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki przedstawi dalsze działania w tej sprawie - odpwiedział.

Podobnie brzmiała odpowiedź szefa KPRM na pytanie dotyczące ewentualnego wznowienia działalności hoteli od 15 lutego. Dworczyk wyznał, że nie zapadły jeszcze decyzje w tej sprawie. - Proszę jeszcze o kilkadziesiąt godzin cierpliwości i wtedy precyzyjny komunikat w tej sprawie przedstawi premier Mateusz Morawiecki - dodał.

Szef KPRM zapewnił również, że sytuacja epidemiczna w Polsce stabilizuje się, ponieważ utrzymuje się spadkowa tendencja zachorowań na COVID-19, jednak należy pamiętać, że wirus w dalszym ciągu utrzymuje się w całej Europie.

- Mamy też ten wymiar społeczny i gospodarczy, które są szalenie istotne. Natomiast tutaj wszystkie racje trzeba wyważyć i dopiero później podjąć decyzję - oznajmił.

Życie po pandemii

Dworczyk został zapytany także o, to kiedy rząd przedstawi nowe programy inwestycyjne, które wcześniej zapowiadał premier Mateusz Morawiecki.

- Chcemy zacząć pokazywać szereg nowych rozwiązań dotyczących życia społecznego, gospodarczego już w drugiej połowie lutego i później przedstawiać szereg rozwiązań, które będą pomagały w budowie polskiej gospodarki i w ogóle polskiej rzeczywistości po pandemii - poinformował Dworczyk i podkreślił, jak bardzo pandemia osłabiła społeczeństwo, dlatego tak wielka jest potrzeba “rewitalizacji po pandemii”.

Zgodnie z zapowiedziami szefa KPRM środki finansowe potrzebne na realizację planowanych programów zostały już zabezpieczone przez rząd.

- Mamy środki zabezpieczone nie tylko ze środków unijnych, ale również ze środków własnych i tak naprawdę patrząc na to, co dzieje się w Polsce i Europie taki impuls gospodarczy, finansowy jest po prostu niezbędny - poinformował.

Jak przekazuje PAP, w środę odbyło się posiedzenie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, podczas którego zapoznano się zapoznano się i zaakceptowano program "Nowy Polski Ład", w którym zgodnie z zapowiedzią premiera mowa o inwestycjach infrastrukturalnych, wsparciu dla przedsiębiorców, finansowaniu szczepionki przeciwko HPV, dostępu do badań prenatalnych, a także wiele innych propozycji dotyczących dziedzin życia społecznego i gospodarczego po epidemii.

W drugiej połowie stycznia premier zapowiadał też, że w ramach programu rząd ma zaproponować jeszcze masę innych projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News