fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 26.03.2020. n/z Polskie banknoty na stole.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 17 Maja 2020

Obniżka pensji polityków na czas pandemii. Kto jest za?

Obniżka pensji dotknęła wielu pracowników w Polsce. Przedsiębiorcy ratowali swoje biznesy, dokonując zwolnień i cięcia wynagrodzeń. A czy polski rząd bierze pod uwagę obniżkę pensji ministrów i posłów w związku z cięciami budżetowymi?

Obniżka pensji rządzących i posłów. Czy ktoś sobie to wyobraża?

Kryzys wywołany przez epidemię koronawirusa, sprawił, że przedsiębiorstwa zostały zmuszone do podjęcia drastycznych kroków, aby przetrwać. Wiele ludzi straciło pracę, a ci, którzy ją zachowali, w wielu przypadkach musieli liczyć się z obniżką pensji. A czy rząd rozważa obniżkę pensji, zarówno ministrów, jak i parlamentarzystów?

- W drugim pakiecie ustaw jest mechanizm, który pozwala panu premierowi wprowadzać czasową zmianę, jeżeli chodzi o wynagrodzenia w administracji. Natomiast to też rodzi ogromne emocje. Rząd jest częścią administracji, więc obniżka pensji jest oczywiście brana pod uwagę. A parlamentarzyści to już wątek bardziej polityczny - powiedział w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Mazur, wiceminister rozwoju.

GW: Wielki sukces naukowców z Bydgoszczy, rozwikłali tajemnicę koronawirusa. Udało im się pierwszym na świecieGW: Wielki sukces naukowców z Bydgoszczy, rozwikłali tajemnicę koronawirusa. Udało im się pierwszym na świecieCzytaj dalej

Obniżka pensji rządu. Odpowiedź przyszła z trudem

Złapany przez dziennikarza Money.pl na uciekaniu od tematu obniżki pensji rządu, wiceminister został zapytany, czy on sam jest za takim rozwiązaniem.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Skandaliczne nagranie ze strajku okrążyło internet. Policja oskarżana o kłamstwo

- Państwo nie jest w stanie opłacić wszystkich pensji, jednak staramy się utrzymać jak najwięcej miejsc pracy. Przy tak wyjątkowej sytuacji, wszyscy powinniśmy solidarnie ponosić koszty. Więc także my jako administracja powinniśmy ponosić jej koszty - stwierdził wiceminister rozwoju.

- Natomiast uważam, że wątek parlamentarny i takiego nie raz szafowania bardzo niskimi kosztami, jest wątkiem, który długofalowo jest niszczący dla demokracji. Jednak nie wpisuję się w populizm, by parlamentarzysta zarabiał płacę minimalną - powiedział Krzysztof Mazur.

Już jutro kierowców czekają wielkie zmiany. Dotyczą rządowych restrykcjiJuż jutro kierowców czekają wielkie zmiany. Dotyczą rządowych restrykcjiCzytaj dalej

Obniżka pensji rządu w ramach solidarności z obywatelami w Nowej Zelandii

W połowie kwietnia premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern ogłosiła, że ona i jej rząd będą pobierać przez pół roku pensje niższe o 20 procent. Decyzja miała związek z wpływem, jaki pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wywiera na nowozelandzką gospodarkę. Obniżka pensji rządu ma być także gestem solidarności wobec Nowozelandczyków, którzy tracą pracę i muszą pobierać niższe wynagrodzenia w konsekwencji pandemii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka manifestacja w Warszawie. Górnicy odwołali swój udział w proteście
  2. Objawy niedoboru witaminy E. Jej brak odbija się na całym organizmie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Znoszą zakaz, genialna wiadomość dla Polaków. Wielu czekało na tę chwilę od grudnia
Niemcy ze specjalnym apelem do Polski. Wzywają nas do całkowitego zdjęcia jednego obostrzeniaNiemcy ze specjalnym apelem do Polski. Wzywają nas do całkowitego zdjęcia jednego obostrzeniaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News