Nietypowe objawy zakażenia koronawirusem u 17-latka z Ostrowa Wlkp
Flickr
Autor Radosław Święcki - 25 Marca 2020

Nietypowe objawy zakażenia u Polaka. Lekarze tego typu reakcji jeszcze nie widzieli

Nietypowe objawy zakażenia koronawirusem wystąpiły u 17-latka z Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna miał zaburzenia zmysłów smaku i węchu.

Zaskakujące objawy zakażenia

O pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem w Ostrowie Wielkopolskim poinformowało w poniedziałek wieczorem biuro prasowe wojewody wielkopolskiego.

Policja z kontrolami sama sobie nie poradzi. Liczy, że doniesie na ciebie sąsiadPolicja z kontrolami sama sobie nie poradzi. Liczy, że doniesie na ciebie sąsiadCzytaj dalej

Zakażony to 17-latek, który wrócił z Austrii do kraju jeszcze przed zamknięciem granic i dlatego – jak wyjaśnił dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim Andrzej Biliński - nie kwalifikował się do obowiązkowej kwarantanny.

- Szybki kontakt z nim i z jego mamą pozwolił na śledzenie stanu zdrowia, który był zadowalający – cytuje dyrektora ostrowskiego sanepidu Polska Agencja Prasowa.

5 tys. zł kary za złamanie obowiązujących od dziś zasad. Rząd zaostrza zasady5 tys. zł kary za złamanie obowiązujących od dziś zasad. Rząd zaostrza zasadyCzytaj dalej

Mimo braku typowych objawów dla koronawirusa, czyli gorączki, kaszlu i duszności, postanowiono pobrać wymaz. Badania wykazały zakażenie.

- Sytuacja zdrowotna 17-latka była nietypowa, bo objawy były wyjątkowe: zaburzenia zmysłu węchu i smaku – poinformował Biliński.

Dyrektor ostrowskiego sanepidu poinformował, że osoby z otoczenia zakażonego, które zostały objęte kwarantanną, również zostaną przebadane.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Tysiące Polaków stracą pracę? Po cichu wydano nowe rozporządzenie, szykują się poważne problemy

Nowe symptomy zakażenia

Przypomnijmy, że o tym, że utrata lub pogorszenie węchu i smaku to nowe symptomy koronawirusa informował w ostatnich dniach „New York Times”, powołując się na dane Amerykańskiej Akademii Otolaryngologicznej (AAO).

Agencja podała, że rosnąca liczba niepotwierdzonych jeszcze danych wskazuje, że utratę lub pogorszenie węchu i smaku zaobserwowano u zainfekowanych pacjentów, którzy nie mieli innych objawów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myśleli, że to mały szczeniak. Pojechali do schroniska, tam dowiedzieli się, co to za zwierzak
  2. Koronawirus może być niebezpieczny również dla młodych. 12-latka walczy o swoje życie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedy
Ty siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójTy siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News