Nowy szczep koronawirusa okaże się groźniejszy?
Flickr/NIAID
Autor Radosław Święcki - 5 Maja 2020

Los Angeles Times: Naukowcy donoszą o nowym szczepie koronawirusa. Może być groźniejszy i bardziej zaraźliwy

„Los Angeles Times” informuje o niepokojących wynikach badań naukowców z Narodowego Laboratorium Los Alamos. Zidentyfikowali oni nowy szczep koronawirusa, który może być groźniejszy i bardziej zaraźliwy, niż ten wykryty na początku epidemii w chińskim Wuhan.

Nowy szczep koronawirusa groźniejszy?

- Nowy szczep koronawirusa pojawił się w Europie w lutym, a następnie szybko migrował na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Od połowy marca jest dominującym szczepem na całym świecie – podaje za "Los Angeles Times" Radio Zet.

Naukowcy z Narodowego Laboratorium Los Alamos swoje ustalenia zamieścili w ubiegły czwartek na stronie BioRxiv, gdzie badacze dzielą się efektami swojej pracy. Z ich ostrzeżeń naukowców wynika, że dla ludzi groźne jest nie tylko możliwość szybszego rozprzestrzeniania się nowego szczepu, ale też podatność na drugą infekcję po pierwszym ataku choroby.

Naukowcy podkreślają, że ich wczesne ostrzeżenia maja na celu doprowadzenie do sytuacji, by szczepionki i leki na koronawirusa opracowywane na całym świecie były skuteczne przeciwko zmutowanemu szczepowi.

Włochy nie są już epicentrum pandemii w Europie. Przebił go sąsiad Polski, statystyki są porażająceWłochy nie są już epicentrum pandemii w Europie. Przebił go sąsiad Polski, statystyki są porażająceCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Minister zdrowia ujawnił porażające dane. Zakażonych w Polsce może być znacznie więcej niż w statystykach

Amerykański dziennik zwraca uwagę, że tam gdzie pojawił się nowy szczep koronawirusa, bardzo szybko wzrastała liczba zakażonych osób. Według amerykańskich naukowców nowy szczep jest groźniejszy i bardziej zaraźliwy, niż ten wykryty na początku epidemii w chińskim Wuhan. Ponadto naukowcy ostrzegają, że jeśli pandemia koronawirusa nie ustąpi wraz ze wzrostem temperatury i zmianą pogody, koronawirus może ulec dalszym mutacjom, nawet w sytuacji, gdy organizacje badawcze przygotują leki i szczepionki na wirusa.

Zespół Los Alamos przy wsparciu naukowców z Duke University i University of Sheffield w Anglii zidentyfikował 14 mutacji koronawirusa. Ustalenia, które naukowcy zawarli w 33-stronicowym raporcie zostały oparte na analizie obliczeniowej ponad 6 tys. sekwencji wirusa z całego świata zebranej przez Global Initiative for Sharing All Influenza Data.

Dziennik przypomina, że dotychczasowa liczba zarażonych koroanwirusem na świecie wynosi 3,5 mln osób. Z powodu wirusa zmarło dotąd ponad 250 tys. osób.

Radykalna obietnica prezydenta. Zmiany dotyczą emerytur, wielu Polaków nie będzie zadowolonychRadykalna obietnica prezydenta. Zmiany dotyczą emerytur, wielu Polaków nie będzie zadowolonychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczne wieści z Mazur z ostatniej chwili. Wyłowiono ciało policjanta z Warszawy
  2. Najważniejsze badania profilaktyczne. Każdy powinien je wykonywać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Dzieci lądują w szpitalach, ale nie przez koronawirusa. Bardzo rzadka choroba za granicą
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News