Nowy Jork pustoszeje, mieszkańcy masowo się wyprowadzają.
Pixabay/franky1st
Autor Wiktoria Pękalak - 14 Sierpnia 2020

Nowy Jork się wyludnia. Mieszkańcy uciekają z powodu pandemii

Mieszkańcy Nowego Jorku masowo wyprowadzają się z miasta. Powodem jest stan epidemii. Podczas lockdownu tysiące ludzi zostało uwięzionych w ciasnych mieszkaniach, dlatego teraz tłumnie uciekają na przedmieścia.

Masowe przeprowadzki z Nowego Jorku

Zamknięcie w ciasnych mieszkaniach w blokowiskach stworzyło w ludziach całkowicie nową potrzebę większej przestrzeni i kontaktu z naturą. Polacy zaczęli kupować działki rekreacyjne, a Nowojorczycy wyprowadzają się ze swojego miasta.

Problem prześledził “New York Tomes” i dotarł do informacji, że firmy przeprowadzkowe są przeciążone. Szef firmy Elite Moving&Storing Moon Salahie w rozmowie z „New York Post” stwierdził, że 90 proc. osób wyprowadzających się z Manhattanu kieruje się na przedmieścia. Są to głównie rodziny z dziećmi, zaniepokojone powrotem dzieci do szkół.

Powstanie nowy fundusz dla wczasowiczów. Dostaną pieniądze za odwołaną wycieczkęPowstanie nowy fundusz dla wczasowiczów. Dostaną pieniądze za odwołaną wycieczkęCzytaj dalej

„Najmniejszy ruch jest z Park Avenue i Piątej Alei. […] Ludzie nie muszą stamtąd wyjeżdżać, bo mają poza Nowym Jorkiem drugie domy” - wyjaśnił szef firmy przeprowadzkowej.

Kolejnym powodem przeprowadzek było z pewnością wprowadzenie pracy zdalnej. Wielu osobom pracującym z domu zaczął doskwierać brak specjalnego miejsca do pracy. Brak gabinetu i praca z sypialni z pewnością miały negatywny wpływ na efektywność pracowników, nie mówiąc już o higienie pracy - wiele osób w związku z niemożliwością oddzielenia życia zawodowego od odpoczynku w domowym zaciszu zaczęła narzekać na problemy ze snem.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Seniorze, znamy już kwotę czternastej emerytury. Jesteśmy pewni Twojego uśmiechu na twarzy
2. Kolejna manipulacja TVP, aż ciężko uwierzyć. Reporterzy zostali przyłapani na gorącym uczynku, sytuacja, jakiej jeszcze nie było

Mark Ehrhardt, właściciel firmy Movers, Not Shakers! z siedzibą w Gowanus, która specjalizuje się w przeprowadzkach z centrum Brooklynu i Manhattanu stwierdził, że z Nowego Jorku wyprowadza się wielu młodych ludzi. “Kawalerki i mieszkania jednosypialniowe opróżniają się jak szalone” - ocenił Ehrhardt w rozmowie z “New York Post”.

Straż graniczna weźmie się za kontrolowanie małżonków. Do UE nie będzie już tak łatwo wjechaćStraż graniczna weźmie się za kontrolowanie małżonków. Do UE nie będzie już tak łatwo wjechaćCzytaj dalej

Widoczna jest zmiana destynacji tych przeprowadzek. Dyrektor administracyjny firmy FlatRate Movers, David Giampietro poinformował: „Kiedyś przenosiliśmy wiele osób z Brooklynu na Manhattan lub Queens. Teraz nie jeździmy 7-8 km, ale raczej 30, 45, 60 km do New Jersey, Connecticut i północnych stanów”.

Coraz więcej osób dostrzega, że za cenę mieszkania w Nowym Jorku mogą kupić o wiele większy dom w malowniczej okolicy, np. w niewielkiej odległości od plaży w Connecticut.

United Van Lines i Mayflower, nowojorskie firmy przeprowadzkowe poinformowały, że od marca wykonały 1000 przeprowadzek poza stan Nowy Jork.

Stało się, posłowie przegłosowali podwyżki dla siebie. Pierwsza dama też zarobiStało się, posłowie przegłosowali podwyżki dla siebie. Pierwsza dama też zarobiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wierni pogrążyli się w żałobie. Tragiczna śmierć młodego księdza
  2. Wracają patrole na polskiej granicy. Mogą zostać już na stałe
  3. 45 złotych mniej za stek wołowy. A to nie wszystko, w Lidlu kupisz teraz mięso różnego rodzaju za pół darmo
  4. Polacy kitrają gotówkę w skarpetach. Stawiają na jeszcze jedną formę oszczędności
  5. Dzisiaj w Biedronce możesz się nieźle obłowić. Podstawowe produkty kupisz za połowę ceny
  6. Okropne sceny w Biedronce, ochroniarz nie spodziewał się ataku. Kamery wszystko zarejestrowały, niewiarygodne kto pomógł

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News