Ranigast został wycofany w aptek
Wikipedia
Autor Stanisław Węgrowski - 30 Października 2019

Popularny lek na zgagę masowo wycofywany. Grozi wywołaniem raka

Nowotwór przez lek na zgagę? Główny Inspektorat Farmaceutyczny właśnie podjął decyzję o wycofaniu wszystkich leków Ranigast w trybie natychmiastowym. Przyczyną wycofania leków jest zanieczyszczenie substancji czynnej leku - ranitidinum, która może powodować nowotwór.

Nowotwór spowodowany przez Ranigast?

Nowotwór przez lek na zgagę? Popularny lek Ranigast jest wycofywany z aptek. Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował, że wycofane muszą zostać leki Ranigast Max, Ranigast Fast, Ranigast, Ranigast Pro i Ranigast roztwór do infuzji. Powodem, dla którego leki muszą zostać wycofane ze sprzedaży, jest zanieczyszczenie substancji czynnej leku - ranitidinum, która może powodować nowotwór.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny został powiadomiony o szkodliwym działaniu, jakie może mieć lek dzięki europejskiemu systemowi szybkiego powiadamiania, tzw. Rapid Alert. Europejska Agencja Leków ostrzega, że w niektórych lekach, których substancją czynną jest ranitidinum wykryto zanieczyszczenie N-Nitrozodimetyloaminą (NDMA). Ta substancja ma działanie kancerogenne - może się przyczynić do powstawania nowotworów.

650 tys. Polaków wyląduje pod kreską. Ciebie też mogą skazać na głodową emeryturę650 tys. Polaków wyląduje pod kreską. Ciebie też mogą skazać na głodową emeryturęCzytaj dalej

Komunikat Polpharmy

- Kierując się troską o pacjenta i biorąc pod uwagę ryzyko wystąpienia NDMA w samych produktach, Polpharma wystąpiła z samodzielnym wnioskiem do Głównego Inspektora Farmaceutycznego o wycofanie produktów z obrotu. W dniu 28 października 2019 GIF wydał decyzje o numerach 71/WC/2019, 72/WC/2019, 73/WC/2019, 74/WC/2019, 75/WC/2019, które stanowią formalną podstawę wycofania - poinformowała na swojej stronie internetowej firma Polpharma.

Na podstawie decyzji Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wycofane z obiegu zostały leki: Ranigast Max, tabletki powlekane 150 mg; Ranigast Fast, tabletki musujące 150 mg; Ranigast, tabletki powlekane 150 mg; Ranigast, roztwór do infuzji 0,5 mg/ml; Ranigast Pro, tabletki powlekane 75 mg.

Nitrozoamina to związek chemiczny, który jest znany od niemal 100 lat i i powoduje nowotwór, co zostało wykryte w 1956 roku. Ponad 90 procent związków z tej grupy ma działanie rakotwórcze. Jedną z najwyższych aktywności kancerogennych, mutagennych i teratogennych wykazuje NDMA – N-nitrozodimentylenoamina.

Miliony z podwyżką w listopadzie. Dokładnie przyjrzyj się swojej wypłacieMiliony z podwyżką w listopadzie. Dokładnie przyjrzyj się swojej wypłacieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. „Moja siostra ma 5 dzieci i nie pracuje, jest pasożytem. Rodzina namawia mnie do tego samego”
  6. Po cichu obniżono emerytury Polaków. Sytuacja dotyczy tysięcy osób

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News