Niedźwiedź polarny (Ursus maritimus) skaczący między krami w pobliżu wyspy Spitsbergen, w archipelagu Svalbard należącym do Norwegii.
Obraz David Mark z Pixabay
Autor Wiktoria Pękalak - 29 Sierpnia 2020

Nawet nie miał czasu na ucieczkę. Zwierzę rozerwało 38-latka na strzępy, pierwszy taki przypadek od lat

W Norwegii niedźwiedź polarny zaatakował kemping znajdujący się na jednej z wysp Svalbardu. To pierwsze takie zdarzenie od 2011 roku, kiedy zwierzę zabiło człowieka. Nie żyje 38-letni mężczyzna.

Norwegia: niedźwiedź polarny zaatakował 38-letniego Holendra

Do zdarzenia doszło w piątek wczesnym rankiem, przed godziną 4:00. Niedźwiedź wtargnął do namiotu 38-letniego Holendra. Mężczyzny nie dało się uratować, po przyjeździe do szpitala stwierdzono zgon.

Norweski region Svalbard zamieszkuje wiele niedźwiedzi polarnych, dlatego władze surowo ostrzegają przed nimi gości, którzy decydując się na pobyt na łonie natury muszą wyposażyć się w broń palną, podaje AP News.

Niesamowite odkrycie pod Grunwaldem. Archeolodzy przecierali oczy ze zdumieniaNiesamowite odkrycie pod Grunwaldem. Archeolodzy przecierali oczy ze zdumieniaCzytaj dalej

Wraz z mężczyzną na kempingu znajdowało się sześć innych osób, które nie doznały żadnych obrażeń, jednak zostały przewiezione do szpitala z powodu doznanego szoku.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Lekarze są oburzeni. Sprzeciw przeciwko pomysłom Ministerstwa Zdrowia
2. Leżysz na plaży i nawet nie wiesz jakie skarby kryją się pod piaskiem. Poszukiwacze potrafią się obłowić
3. Pytanie na śniadanie: Afery ciąg dalszy, widzowie zażenowani, komentują wprost. "TVP schodzi na psy"

Niedźwiedzia znaleziono martwego w pobliżu lotniska. Norweskie władze badają całą sprawę i proszą, żeby nie przyjeżdżać na teren Svalbardu. To piąty taki przypadek ataku niedźwiedzia w tej części świata od 1971 roku. Do ostatniego takiego zdarzenia doszło 9 lat temu w 2011 roku.

Seniorze, przygotuj się na poważną zmianę. We wrześniu może cię spotkać niemiła niespodziankaSeniorze, przygotuj się na poważną zmianę. We wrześniu może cię spotkać niemiła niespodziankaCzytaj dalej

“To bardzo mocne ostrzeżenie, że znajdujemy się w kraju niedźwiedzi polarnych i muszą być podejmowane wszelkie środki ostrożności, aby się przed nimi zabezpieczyć” - powiedział zastępca gubernatora Soelvi Elvedah.

W tym roku do tego typu ataku doszło w Kanadzie, gdzie czarny niedźwiedź zaatakował 37-letnią kobietę. Tam także długo nie dochodziło do tego typu zdarzeń. Ostatni atak niedźwiedzia czarnego miał miejsce w 1983 roku.

Suwałki: Nie chciała obsłużyć klientki bez maseczki. Absurdalny wyrok sąduSuwałki: Nie chciała obsłużyć klientki bez maseczki. Absurdalny wyrok sąduCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz przeszedł badania po COVID-19. Oto, jak wirus wpłynął na jego organizm
  2. O północy wprowadzili wielką zmianę. Dotyczy milionów Polaków, trzeba uważać
  3. Naloty na wesela już pewne. Policja zdradza, jak wyglądają kontrole na weselnych uroczystościach
  4. Gwiazdowski z ZUS ostro o 13. i 14. emeryturze: to polityczna nieodpowiedzialność. Wymienia też inne absurdy
  5. Jeden z podatków może zostać zawieszony? Szykuje się ważna zmiana nie tylko dla klientów banków?
  6. Polacy znów staną w ogromnych kolejkach w Biedronce. Sieć przygotowała coś specjalnego
Mieszkania drożeją, ale nie od nich. Za 70 tys. zł możesz mieć swój własny kwadratMieszkania drożeją, ale nie od nich. Za 70 tys. zł możesz mieć swój własny kwadratCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News