Faehrhafen Mukran Rohre fuer die Gas-Pipeline Norstream 2 liegen auf Eisenbahnwaggons im Faehrhafen Sassnitz-Mukran. / - *** Ferry port Mukran Pipes for the gas pipeline Norstream 2 are lying on railway wagons in the ferry port Sassnitz Mukran
J.Koehler - Tel. 01715320598Imago Stock and PeopleEast News
Autor Wiktoria Pękalak - 15 Lipca 2020

USA torpedują projekt Nord Stream 2. Rosjanie i Niemcy mają się czego obawiać

Sekretarz stanu, Michael Pompeo zapowiedział, że gazociąg Nord Stream 2 nie będzie już dłużej chroniony przed sankcjami.

USA stanowczo w kwestii Nord Stream 2

Bloomberg.pl podało, że USA zacznie ściągać sankcje od wszystkich zaangażowanych w rosyjskie gazociągi. To wszystko dotyczy zniesienia klauzuli w ustawie CAATSA z 2017 roku, która chroniła do tej pory gazociągi Nord Stream 2.

The Washington Post przekazał informację, że amerykańska administracja wzmocniła swoje starania, które miały zapobiec ukończeniu nowych gazociągów niemiecko-rosyjskiego i turecko-rosyjskiego gazu. Jednocześnie firmy, które były zaangażowane w projekty zostały ostrzeżone przed karami, które Amerykanie mogą na nie nałożyć.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masowe obniżki w popularnej sieciówce. Aż 3000 produktów kupisz taniej
2. "Wiadomości" TVP znów nie odpuszczają. Alternatywna rzeczywistość, czy wydanie po wyborach?

Dokładnie 57 lat temu we Wrocławiu ogłoszono stan epidemii. Choroba zbierała straszne żniwaDokładnie 57 lat temu we Wrocławiu ogłoszono stan epidemii. Choroba zbierała straszne żniwaCzytaj dalej

Wszystkie te zabiegi mają na celu ukaranie Rosji za ingerencję m.in. w amerykańskie wybory. Ten krok umożliwi Stanom nakładanie kar na każdą spółkę, która ma swój udział w pracy nad rurociągami Nord Stream 2.

Mike Pompeo apeluje do wszystkich związanych z budową, by "wycofały się już teraz albo ryzykowały konsekwencjami". Jednocześnie zaznacza, że Stany "są zawsze gotowe by nieść pomoc zagranicznym sąsiadom w kwestii zaspokajania potrzeb energetycznych". Eksport gazu i węgla do Europy Środkowej i Wschodniej już trwa. Amerykańskie zasoby są transportowane m.in. do Polski, na Ukrainę i Białoruś.

Pompeo podkreśla także, że na sankcjach nie ucierpi nikt inny, tylko Rosja, która chce uzależnić od gazu całą Europę. Rosja już zapowiedziała, że rozważa środki odwetowe.

Kontrole w polskich domach, do ciebie też mogą zapukać i nałożyć prawie 700 zł kary. Bezpieczne tylko kilka grupKontrole w polskich domach, do ciebie też mogą zapukać i nałożyć prawie 700 zł kary. Bezpieczne tylko kilka grupCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wystarczyła chwila nieuwagi. Roczny chłopczyk wypadł z okna na 4 piętrze bloku.
  2. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Najlepsza od wielu lat wiadomość z polskich lasów. Elżbieta i Tomasz przekazali piorunujące wieści

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News