Wielu właścicieli obiektów oferujących noclegi lekceważy rządowe obostrzenia
pixabay/em_framing
Autor Radosław Święcki - 30 Kwietnia 2020

WP: Wielu przedsiębiorców złamie obowiązujące obostrzenia. Czekają tylko na majówkę

Zgodnie z decyzją rządu obiekty oferujące noclegi będą mogły wznowić działalność od 4 maja. Okazuje się jednak, że wielu właścicieli za nic ma obostrzenia i oferuje pokoje na zbliżający się majowy weekend.

Noclegi mimo zakazów funkcjonują

Przypomnijmy, że premier Mateusz Morawiecki ogłosił we wtorek szczegóły drugiego etapu łagodzenia obostrzeń związanych z koronawirusem. Decyzją rządu od poniedziałku 4 maja będą mogły wznowić działalność obiekty noclegowe i hotele.

Data ta jest nieprzypadkowa, gdyż rząd chciał, aby obiekty te pozostały zamknięte w nadchodzący majowy weekend.

Niemcy: Mandat za Yanosika i Google Maps. Polskich kierowców może czekać niemiła niespodziankaNiemcy: Mandat za Yanosika i Google Maps. Polskich kierowców może czekać niemiła niespodziankaCzytaj dalej

- Od 4 maja otwieramy hotele i miejsca noclegowe po to, żebyśmy nie ruszyli na majówkę tłumnie w różne miejsca, bo wtedy, gromadząc się, tworzymy większe ryzyko zakażenia – wyjaśnił premier.

Okazuje się jednak, że wielu właścicieli obiektów oferujących noclegi lekceważy obowiązujące obostrzenia. Dziennikarz portalu WP nie miał większych trudności ze znalezieniem miejsca odpoczynku.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Minister podała datę odmrożenia gospodarki. Wiele osób, może być zaskoczonych

- Pan się nie martwi, u nas wirusa nie ma i nie było, media wyolbrzymiają problem. W każdym razie mam jeszcze wolny domek dla pana i rodziny, dyskretny, bardzo ładny, 300 złotych za dobę. Może i sporo, ale tańsze już wynajęte. Niczym nie trzeba się przejmować tylko przyjeżdżać, ile można w domu siedzieć. Do nas policja nie przyjedzie – usłyszał dziennikarz portalu od właściciela turystycznego biznesu na Mazurach.

Jak obchodzą przepisy?

Znalezienie noclegu na majówkę w miejscowości turystycznej położonej nad morzem okazało się trudniejsze. Właściciel ośrodka wczasowego oferuje wolne pokojowe od połowy maja. Nie wiadomo jednak czy z powodu przestrzegania obostrzeń, czy też dlatego, że w weekend majowy ma już pozajmowane miejsca.

Właśnie się zaczęło. Świetne wiadomości dla miliona PolakówWłaśnie się zaczęło. Świetne wiadomości dla miliona PolakówCzytaj dalej

Przepisów przestrzega właścicielka turystycznego biznesu w Gorcach, która zdradza dziennikarzowi portalu do jakich sztuczek uciekają się jej koledzy po fachu, by obejść rządowe obostrzenia.

- Można udostępnić swoje mieszkanie czy dom rodzinie albo znajomym, o ile my sami akurat jesteśmy gdzie indziej. Więc jak ktoś ma do wynajęcia mieszkanie, to staje się na kilka dni najlepszym przyjacielem z dzieciństwa – tłumaczy rozmówczyni portalu, zaznaczając, że sama nie ucieka się do takich sztuczek, by później nie mieć kłopotów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pracownik Ikei zakażony koronawirusem. Niepokojące wpisy w internecie, padły poważne zarzuty
  2. Rząd podał datę otwarcia galerii handlowych. Przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Genialna wiadomość o pandemii, jakiej jeszcze nie było. Ogromny powód do radości
Ile tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoIle tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News