Niemcy
Autor Paulina Musianek - 12 Sierpnia 2019

Polska wciąż zasypywana śmieciami. Transport z Niemiec wpadł pod Zabrzem

Niemcy próbowały nielegalnie wwieźć odpady na teren Polski. Ciężarówkę ze śmieciami zatrzymano na autostradzie A1 w Zabrzu.

Niemcy próbowali wwieźć nielegalne odpady do Polski

Niemcy usiłowali przemycić śmieci na teren Polski. Śląskiej policji, a dokładniej mundurowym z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach we współpracy z inspektorami śląskiego ITD, pracownikami WIOŚ oraz policjantami z KMP w Zabrzu i KPP w Tarnowskich Górach, udało się udaremnić te plany. Ciężarówkę z odpadami zatrzymano na autostradzie A1 w Zabrzu.

Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatnościStarsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatnościCzytaj dalej

Przemyt odpadów

Z dokumentów przewozowych wynikało, że w aucie przewożone są śmieci, które mają zostać przetworzone na paliwo alternatywne. Tak w istocie było, tyle że te legalne odpady pełniły tylko funkcję warstwy przykrywającej nielegalne odpady komunalne. Transport miał trafić do jednej ze śląskich firm.

Kontrola była zaplanowana - policjanci już wcześniej zdobyli informacje o nielegalnym transporcie. Informację uzyskali policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą katowickiej komendy wojewódzkiej. Ciężarówka wraz z nielegalnym ładunkiem trafiła na parking strzeżony, gdzie zaczeka na decyzję Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska o jego odesłaniu.

Jak czytamy, na stronie policji śląskiej, tamtejsi .policjanci wspólnie z innymi służbami nieustannie prowadzą walkę z procederem nielegalnego przewożenia i składowania odpadów. Za nielegalny przewóz śmieci do Polski grozi do 5 lat więzienia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  3. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  4. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze

Następny artykuł Kliknij ten przycisk Google News Trafisz na stronę Wiadomości Google, gdzie w prawym górnym rogu znajdziesz przycisk "Obserwuj". Kliknij go.