Nike reaguje na wydarzenia w USA i modyfikuje swoje legendarne hasło
wikimedia/The millions
Autor Radosław Święcki - 1 Czerwca 2020

Nike zmienia swoje legendarne hasło Just do it. Teraz zabrzmi totalnie inaczej z ważnego powodu

Nike reaguje na sytuację w USA po zabójstwie George’a Floyda. Firma sparafrazowała swoje legendarne hasło „Just do it” na „For once, Don’t do it”, co oznacza „Chociaż raz, Nie rób tego”.

Poruszający apel firmy Nike

Nike reaguje na obecną sytuację w USA, która jest następstwem tragicznej śmierci George’a Floyda. Przypomnijmy, że 25 maja ten czarnoskóry mieszkaniec Minneapolis został zabity przez białego policjanta w trakcie zatrzymania. Śmierć Floyda i zachowane nagrania na których widać bestialstwo funkcjonariuszy wywołały w USA falę zamieszek.

Popularna firma odzieżowa, która znana jest ze współpracy z wieloma legendarnymi czarnoskórymi sportowcami, jak m.in. Michael Jordan czy niedawno zmarły Kobe Bryany zwróciła się z poruszającym apelem do swoich fanów za pośrednictwem Instagrama. - Chociaż raz, Nie rób tego - napisał Nike parafrazując swoje legendarne hasło „Just do it!”.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Jacek Kurski odwołany po raz kolejny, kuriozum sprawy przerosło już wszystko. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było

Jak zauważają media to prawdopodobnie pierwszy raz, gdy slogan firmy zamiast namawiać do działania, przekonuje, aby czegoś nie robić. To co należy natomiast robić, to nie bagatelizować sprawy i udawać, że nie jest się jego częścią. Profil firmy – jak podaje za CNN serwis Wprost.pl - śledzi 113 mln obserwujących, więc odbiór kampanii będzie bardzo duży.

- Chociaż raz, Nie rób tego. Nie udawaj, że w Ameryce nie ma problemu. Nie odwracaj się plecami do rasizmu. Nie akceptuj tego, że giną niewinni ludzie. Nie usprawiedliwiaj tego dłużej. Nie myśl, że Ciebie to nie dotyczy. Nie milcz. Nie myśl, że nie możesz być częścią zmiany. Wszyscy bądźmy jej częścią – apeluje Nike.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmiertelny wypadek motocyklisty na S7. Droga jest zablokowana
  2. Często męczy Cię katar? Przyczyn może być wiele, to nie tylko alergia
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nowe zagrożenie w Polsce. Eksperci nie mają wątpliwości
Dobry SUV nie musi kosztować cię krocie. Wystarczy 30 tys. zł i pogromca wszelkich szos może być twójDobry SUV nie musi kosztować cię krocie. Wystarczy 30 tys. zł i pogromca wszelkich szos może być twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News