Niesamowity wynik Beaty Szydło. To rekord w skali kraju
Autor Kasper Starużyk - 26 Maja 2019

Niesamowity wynik Szydło. To absolutny rekord w skali kraju. Kto jeszcze na podium?

Wynik Beaty Szydło może budzić wielkie zdziwienie. Była premier najwyraźniej nadal jest wysoko oceniana przez wyborców, ponieważ jej rezultat okazał się być absolutnie rekordowy w skali kraju. Dawna szefowa rządu bez trudu zdobyła mandat europoselski.

Beata Szydło pobiła wyborczy rekord

Beata Szydło może dziś otwierać szampana. Jej wynik w wyborach do Parlamentu Europejskiego pokazał, że wciąż może cieszyć sie zaufaniem wielu Polaków. Choć w zeszłym roku została odwołana z pozycji szefowej rządu, a jej miejsce zajął Mateusz Morawiecki, dziś osiągnęła niemały sukces.

Jak możemy wyczytać z wstępnych badań IPSOS, Beata Szydło zdobyła aż... 471 tysięcy głosów, co jest absolutnym rekordem w skali całego kraju. 

Najlepsza była Beata Szydło. Kto za nią?

Beata Szydło zdobyła najwięcej głosów spośród kandydatów wszystkich komitetów startujących w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Kto zajął kolejne miejsca? Na drugiej lokacie uplasowała się Róża Thun z Koalicji Europejskiej, na którą głos oddało 251 tysięcy Polaków. Trzecie miejsce na podium należy do Patryka Jakiego, który otrzymał 240 tysięcy głosów. To zapewne dla niego nagroda pocieszenia po klęsce wyborczej w Warszawie.

PiS po raz kolejny z rzędu wygrał wybory, ale wynik Koalicji Europejskiej jest również imponujący. To zapowiada emocjonującą kampanię wyborczą i zacięty bój o zwycięstwo w jesiennych wyborach parlamentarnych. 

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News