nieruchomości
Pixabay
Autor Komunikaty prasowe - 11 Grudnia 2019

Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce rośnie jak na drożdżach. Potrzebne nowoczesne podejście do zarządzania bezpieczeństwem obiektów

Dane z raportu JLL pokazują, że Polska zdecydowanie prowadzi w regionie pod względem inwestycji w nieruchomości komercyjne. „Rozwój tego sektora wymaga innowacyjnego podejścia do zarządzania takimi obiektami – przypominają eksperci z firmy EVVA.

W pierwszym półroczu 2019 sumaryczna kwota inwestycji w obiekty biurowe, handlowe i przemysłowe wyniosła prawie 5,5 mld euro. Niemal połowa tej kwoty jest lokowana w Polsce. Zdaniem analityków JLL Polska wśród państw Europy Środkowo-Wschodniej zdecydowanie prowadzi pod względem wielkości nakładów i ma szansę, aby pobić rekord inwestycyjny z ubiegłego roku.

Czego nie widać

Dynamiczny rozwój sektora nieruchomości komercyjnych generuje zapotrzebowanie na profesjonalne zarządzanie takimi obiektami. Bezpieczeństwo, optymalizacja kosztów i związane z nią ograniczenie negatywnego oddziaływania na środowisko i społeczeństwo są głównymi trendami, które charakteryzują współczesne podejście do projektowania budynków, a następnie zarządzania nimi. Inteligentne budynki przestały być nowinką technologiczną, a zaczęły być stałym elementem wyposażenia nieruchomości. Potencjał drzemiący w rozwiązaniach typu „smart” jest ogromny. Nadal jednak istnieje potrzeba edukacji rynku. Czasami nawet bardzo proste rozwiązania pozwalają znacząco podnieść komfort użytkowania obiektu, a przede wszystkim bezpieczeństwo. Wyzwaniem natomiast jest fakt, że tych rozwiązań na pierwszy rzut oka zwyczajnie nie widać. Dopiero codzienne użytkowanie uświadamia użytkownikom, jak istotnym elementem dla komfortu i bezpieczeństwa mogą być rozwiązania inteligentne.

Kluczowe bezpieczeństwo

Na innowacyjne rozwiązania stosowane w budynkach składa się system pożarowy, efektywne sterowanie światłem i temperaturą, ale również system kontroli dostępu. Jakość i odpowiednie przeznaczenie wkładek do drzwi ma tu kluczowe znaczenie. – Źle dobrana wkładka nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Drugim istotnym aspektem jest standard nawet prostych w budowie wkładek do drzwi. Mechaniczne elementy wkładki muszą być odpowiednio skonstruowane i wystarczająco mocne, aby chronić wkładkę przed wyłamaniem. 100 lat funkcjonowania na rynku zabezpieczeń nauczyło nas, że równie ważny jest serwis, doradztwo, wsłuchanie się w potrzeby klienta i znalezienie odpowiednich rozwiązań - mówi Maciej Gajewski, dyrektor zarządzający w firmie EVVA Polska. – Dlatego oferujemy naszym klientom program partnerski, dzięki któremu pomagamy im rozwijać ich biznes. Wiemy, jakie możliwości daje synergia i jakie korzyści może przynieść nam i naszym partnerom. W ramach tego programu zapewniamy wsparcie techniczne, szkolenia produktowe, doradztwo i wsparcie przy dystrybucji, imprezy dla partnerów, promocje, produkty demonstracyjne, dostęp do portalu partnerskiego – dodaje Maciej Gajewski.

Z uwagi na wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa, projektanci i administratorzy chętnie sięgają po rozwiązania firmy EVVA. Systemy austriackiej firmy zastosowano m. in. w biurowcach Green Corner, Złota 44 Daniela Libeskinda w Warszawie czy w nowej siedzibie gminy Siechnice w województwie dolnośląskim.

Master key, czyli system klucza generalnego

Im bardziej zaawansowane systemy, tym więcej korzyści dla inwestora i użytkowników nieruchomości. - Widzimy na rynku coraz większe zainteresowanie systemem „master key”, czyli jednego klucza do wszystkich pomieszczeń. Przy czym jest to narzędzie na tyle zaawansowane, że każdy z użytkowników otwiera jednym kluczem tylko te pomieszczenia, do których przypisano mu dostęp – dodaje Maciej Gajewski. System generalnego klucza to nie tylko wygoda użytkowników, ale przede wszystkim większe bezpieczeństwo. Zalety, takie jak pełna kontrola nad osobami przebywającymi na terenie budynku, ale przede wszystkim dostęp administratora do wszystkich pomieszczeń budynku w sytuacjach kryzysowych, takich jak pożar, powodują, że nie tylko deweloperzy, ale i profesjonalne firmy z sektora facility management są zainteresowane takimi rozwiązaniami.

Elektroniczne systemy zamknięć, takie jak Air Key EVVA, pokazują rejestr uprawnionych wejść do budynku czy pomieszczeń. Ponadto zaletami takiego rozwiązania są przesyłanie kluczy przez Internet na smartfony, bezpłatna aplikacja i moduł zarządzania online, jakość produktów i bezpieczeństwo danych według austriackich standardów. Użytkownik i administrator zyskują zatem przede wszystkim wygodę i bezpieczeństwo.

EVVA od 100 lat kojarzy się jednoznacznie z mechanicznymi i elektronicznymi systemami kontroli dostępu na najwyższym poziomie technicznym. To, co zaczęło się w roku 1919 wraz za założeniem zakładu badawczo-testowo-analitycznego „Erfindungs-Versuchs-Verwertungs-Anstalt” (EVVA), stanowi dziś centralny element naszej firmowej filozofii: Sami prowadzimy badania, sami prowadzimy rozwój i sami produkujemy nasze innowacyjne systemy kontroli dostępu. Prowadzona jako przedsiębiorstwo rodzinne, EVVA zalicza się do najlepszych przedsiębiorstw w branży: do tej pory zgłosiliśmy ponad 200 patentów, jesteśmy reprezentowani na całym świecie przez filie na dziesięciu rynkach europejskich oraz przez dystrybutorów.

Powyższy materiał jest informacją prasową.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News