Niemcy przygotowują się na lockdown. Wszystko zostanie zamknięte.
Pixabay, Ildigo
Autor Kamila Jeziorska - 29 Października 2020

Niemcy nie mają już wyboru, muszą podjąć ostateczną decyzję. Będą zamykać niemal wszystko, koniec z półśrodkami

Niemcy szykują się na prawdziwy lockdown bez taryfy ulgowej. Angela Merkel ma ogłosić na dniach bardzo poważne obostrzenia, a obecnie pozostaje w fazie negocjacji z poszególnymi landami. Co czeka Niemców w razie totalnego lockdownu?

Niemcy szykują prawdziwy lockdown

Niemcy szykują prawdziwy lockdown. Przypomnijmy, że całkiem niedawno Niemcy postanowiły Polskę oraz kilka innych państw objąć strefą zagrożenia ze względu na ilość zakażeń koronawirusem. Teraz Niemcy koncentrują się na działaniach wewnątrzpaństwowych.

Kanclerz Niemiec, Angela Merkel w środę miał odbyć konferencję z przywódcami poszczególnych państw związkowych w celu omówienia dalszych działań mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wizje nie są kolorowe.

Portal money.pl podaje, że obostrzenia mają objąć szereg branż i sektorów gospodarczych oraz znacząco wpłynąć na życie społeczne w Niemczech. Rząd Niemiec chce do minimum ograniczyć kontakty społeczne.

Nie tylko drugi produkt nawet o 88 proc. taniej, ale i chryzantemy za pół darmo. Lidl też przygotowuje się na Wszystkich ŚwiętychNie tylko drugi produkt nawet o 88 proc. taniej, ale i chryzantemy za pół darmo. Lidl też przygotowuje się na Wszystkich ŚwiętychCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Od wtorku nowe przepisy. Na zwolnienie z podatku załapie się znacznie więcej Polaków
2. Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy może nastąpić całkowity lockdown w Polsce. Padły konkretne informacje
3. Seniorzy zostaną z niczym. Sejm zadecydował, że dodatkowe pieniądze na pandemię nie będą potrzebne

NFZ wysyła listy. Albo wszyscy szybko podpiszą dokumenty, albo czeka nas dramatyczna sytuacjaNFZ wysyła listy. Albo wszyscy szybko podpiszą dokumenty, albo czeka nas dramatyczna sytuacjaCzytaj dalej

Niemcy się zamykają

Lockdown ma obejmować zamknięcie restauracji, kin, pubów, a nawet obiektów sportowych. Niemcy wprowadzają wprowadzenie zakazu nocowania w hotelach dla turystów. Co więcej, objęte obostrzeniami mają być także szkoły w tych rejonach, gdzie ilość zakażeń jest największa.

Nowe obostrzenia w Niemczech poznamy dopiero w trakcie czwartkowego oświadczenia Angeli Merkel. Lockdown ma obowiązywać od 2 listopada, a nie tak, jak zakładano pierwotnie, od 4 listopada.

Portal money.pl przypomina, że Instytut Roberta Kocha (RKI) zajmujący się działaniem i zwalczaniem epidemii koronawirusa w Niemczech, poinformował o 14 964 nowych przypadkach zakażeń SARS-Cov-2. Co więcej, w ciągu zaledwie ostatniej doby zmarło w Niemczech 85 osób.

Dla przypomnienia, polskie ministerstwo zdrowia poinformowało o 20 156 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Najwięcej przypadków zakażenia pochodzi z woj. wielkopolskiego i mazowieckiego.

Emerytury jednak nie tak wysokie jak myślano? Miał być raj i stos dodatków dla emerytów, będzie walka o każdy groszEmerytury jednak nie tak wysokie jak myślano? Miał być raj i stos dodatków dla emerytów, będzie walka o każdy groszCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest ostateczna decyzja w sprawie 1 listopada. Archidiecezja właśnie potwierdziła
  2. Objawy chorób widoczne na twarzy. Zaskakujące, jak wiele można z niej wyczytać
  3. ZUS wstrzymał bardzo ważną usługę. Terminu jej wznowienia zakład niestety nie podał
  4. Oszuści żerują na strajku kobiet. Za pomocą nieistniejących nagrań wyłudzają twoje dane
  5. Ruszyły kontrole w całej Polsce. Urzędnicy sprawdzą dokładnie jak wydajesz pieniądze
  6. Piotr Żyła zadał ważne pytanie prezydentowi Dudzie. Nad tą sprawą zastanawiają się miliony Polaków (FOTO)
  7. Kobieta przez 15 lat jadła tylko i wyłącznie frytki. Kiedy się zbadała, potwierdziło się najgorsze
Co za gest, Biedronka zaskoczyła w niebywały sposób. Na decyzji sieciówki skorzystamy wszyscyCo za gest, Biedronka zaskoczyła w niebywały sposób. Na decyzji sieciówki skorzystamy wszyscyCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News