Niemcy ogłaszają walkę z drugą fala pandemii. WHO także zaniepokojone.
https://pixabay.com/leo2014
Autor Kamila Jeziorska - 26 Lipca 2020

Niemcy: Druga fala epidemii już nadeszła. Liczba przypadków tylko jednego dnia jest zatrważająca

Niemcy ogłosiły nadejście drugiej fali pandemii koronawirusa w swoim kraju. O 800 nowych przypadkach zakażeń w państwie poinformowano kilka dni temu. WHO także alarmuje i odnotowuje największy wzrost liczby zakażeń na świecie.

Niemcy ogłaszają nadejście drugiej fali pandemii

Zdaniem ekspertów z Instytutu Roberta Kocha wzrost zakażeń koronarwirusem i rosnący wskaźnik "R" (współczynnik reprodukcji wirusa - red.) może okazać się złowróżbny dla Niemiec. -Przedtem liczba przypadków potwierdzonych zarażeń oscylowała w granicach 500 dziennie, częściowo wyraźnie poniżej - cytuje wypowiedź rzeczniczki RKI "Deutsche Welle". Jak dodała rzeczniczka, za rozwój sytuacji odpowiedzialne są głównie małe wydarzenia, np.: aktywności sportowe lub towarzyskie.

Michael Kretschmer, premier Saksonii powiedział, że wobec takiego wzrostu zakażeń koronawirusem w Niemczech, można mówić już o nadejściu drugiej fali pandemii. - Codziennie mamy do czynienia z nowym ogniskiem infekcji, z którego może wyniknąć bardzo duża liczba zakażonych - powiedział w wypowiedzi dla dziennika "Rheinische Post". Dodał także, że w związku z sytuacją wyjazdy zagraniczne powinny zostać ograniczone, a testy na obecność COVID-19 przeprowadzane obowiązkowo na lotniskach. Za tym pomysłem w piątek opowiedział się niemiecki resort zdrowia.

500 plus nie jako gotówka, ale jako bon? Szefowa ZUS: pracujemy nad różnymi rozwiązaniami500 plus nie jako gotówka, ale jako bon? Szefowa ZUS: pracujemy nad różnymi rozwiązaniamiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Przykre informacje o córce Martyny Wojciechowskiej, mało kto wiedział. "Zostaje tylko modlitwa"
2. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny
3. Co wiemy o żonie Jacka Kurskiego? Kilka zaskakujących faktów, które mogą zmienić perspektywę wielu

Niemcy znów z groźnym ogniskiem koronawirusa

Niemcom w związku z pandemią koronawirusa przybywa problemów. Jak podaje portal money.pl, w piątek 24 lipca na farmie w gminie Mamming stwierdzono 7 przypadków zarażenia koronawirusem wśród pracowników sezonowych. Jak podały władze powiatu, ilość zakażonych w całym gospodarstwie rolnym wynosi, aż 174 osoby, natomiast kwarantanną objęto 480 pracowników.

Niemieckie władze powiatowe odizolowały od siebie chorych i zdrowych pracowników gospodarstwa. Co więcej, do pilnowania przestrzegania kwarantanny przez wszystkich nią objętych zatrudniona została firma ochroniarska. Starosta Bumeder powiedział, że podjęto wszystkie konieczne działania, a sytuacja jest opanowana. Zaapelował także do mieszkańców powiatu o to, aby zachowali w tej sytuacji spokój.

Większość zakażonych pochodzi z Europy Wschodniej, głównie z Rumunii - podaje portal money.pl.

Poza Niemcami na alarm bije także WHO

Oprócz Niemiec na alarm bije także Światowa Organizacja Zdrowia, WHO. Obecnie w wielu krajach na świecie odnotowywany jest wzrost zachorowań na koronawirusa. W piątek wieczorem wykrytych zostało 284 196 przypadków zakażenia, co daje największą liczbę odnotowanych przypadków w ciągu doby.

W niechlubnym zestawieniu największej ilości odnotowywanych przypadków przodują USA i Brazylia. Zaraz za tymi państwami plasują się Indie. Do tej pory na COVID-19 na całym świecie zachorowało 15,3 mln, natomiast ok. 630 tys. osób zmarło.

Kierowco, pakiet deregulacyjny został przyjęty. Szykują się poważne zmiany, oto 7 najważniejszychKierowco, pakiet deregulacyjny został przyjęty. Szykują się poważne zmiany, oto 7 najważniejszychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające sceny podczas pogrzebu. Żałobnicy nagle usłyszeli przeraźliwe krzyki z trumny, wszyscy zamarli
  2. Jego głos czarował całe pokolenia. Nie żyje legendarny śpiewak, odszedł dzień po swoich urodzinach
  3. Życie turystów w Ustce zagrożone. Przeraźliwa sytuacja nie mieści się w głowie. Nieludzkie zachowanie
  4. Polacy zaczęli niemal masowo kupować dwa produkty. Hurtownie nie nadążają
  5. Trwają poszukiwania wyjątkowego Polaka. Czeka na niego ponad milion zł, niesamowita wiadomość
  6. Przyjmiesz spadek, a bank weźmie się nawet za twoją pensję. Możesz wpaść w spore tarapaty
  7. Niewiarygodne, Edyta Górniak przyłapana w McDonald's. Zrobiła zakazaną rzecz, mamy zdjęcie
Ziobro złożył wniosek o wypowiedzenie konwencji antyprzemocowej mimo masowych protestów. Czym ona jest?Ziobro złożył wniosek o wypowiedzenie konwencji antyprzemocowej mimo masowych protestów. Czym ona jest?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News