Niemcy kupują produkty
Unsplash.com Simon Ray
Autor Konrad Karpiuk - 20 Lipca 2020

Niemcy masowo wykupują ze sklepów jeden produkt. Hurtownie też już puste

Niemcy wykupują jeden produkt ze sklepów, zabrakło go na półkach oraz magazynach z zapasami. Hurtownie również rozkładają ręce, a najbliższe terminy dostępności zapowiadane są dopiero na listopad.

Niemcy bardzo zatęsknili za wyjazdami nad wodę. Do tego stopnia, że wręcz rzucili się do wykupowania ze sklepów basenów ogrodowych. Brak możliwości wyjazdu i dobra pogoda doprowadził do tego, że niemieccy obywatele zaczęli szukać substytutu. Ci, którzy się nie załapali, muszą obejść się smakiem.

W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciemW listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciemCzytaj dalej

Niemcy oszaleli na basenów ogrodowych

Ze względu na to, że szał na baseny ogrodowe w Niemczech był tak nagły i tak duży, towar błyskawicznie znikał z półek i równie szybko z magazynów i hurtowni. Towaru brakuje w sprzedaży już od kilku tygodni. Również firmy montujące baseny nie mają już więcej wolnych terminów, najbliższe są gotowe dopiero na listopad.

- W ciągu ostatnich sześciu tygodni sprzedaliśmy więcej basenów niż w sumie przez ostatnie cztery lata. W normalnych czasach zgłaszało się do nas około stu klientów dziennie. Obecnie - prawie tysiąc. Tak jest od kilku tygodni, więc zapasy magazynowe wystarczą nam maksymalnie na kolejnych kilka dni - powiedział cytowany przez RMF 24 yrektor zarządzający firmą Poolmio, Janis Hartz.

Jedna branża przechodzi przez prawdziwy renesans

Jak twierdzi Frankfurter Allgemaine Zeitung, obecnie markety budowlane i ogrodnicze przeżywają złoty okres, mimo tego, że inne branże przechodzą przez spore trudności związane ze skutkami epidemii. Ponadto według danych agencji GfK, Niemcy w trakcie pandemii zaczęli częściej kupować meble do domu, czy też robić nieplanowane wcześniej remonty.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
2. Niemcy masowo wykupują ze sklepów jeden produkt. Hurtownie też już puste
3. ZUS rusza na kontrole. Urzędnicy będą prześwietlać każdego, kto skorzystał z rządowej pomocy

ZUS obciążony wydatkami na pandemię, trzynastki będą wypłacane? Prezes zabrała głos, nie pozostawiła wątpliwościZUS obciążony wydatkami na pandemię, trzynastki będą wypłacane? Prezes zabrała głos, nie pozostawiła wątpliwościCzytaj dalej

Najtańsze baseny, które można samemu zamontować w ogrodzie, kosztują kilkaset euro. Z kolei osadzone w podłodze mogą kosztować nawet ponad 30 tysięcy euro. Jak czytamy w RMF24, najczęstszymi klientami są rodziny z dziećmi, w których odnotowywany jest wysoki dochód na gospodarstwo domowe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ponad 200 osób wysłanych na kwarantannę. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce
  2. Są ofiar. Tragedia w górach. Smutne wieści ze świata
  3. Dziś wieczorem Polsat będzie bezkonkurencyjny. Pokaże megahit, miliony zasiądą przed telewizorami
  4. Ich zdjęcie ślubne sprzed kilkudziesięciu lat wyciekło do sieci. Poznajecie?
  5. Można spaść z siedzenia. Ujawniono, ile wynosi największe "co łaska" za ślub, przykry żart
  6. Wizje Jackowskiego są straszne. Ale widok jego kuchni onieśmiela, klasa sama w sobie
Maluch jest kultowy, ale ma wiele tajemnic. Ciekawostki o najpopularniejszym polskim samochodzieMaluch jest kultowy, ale ma wiele tajemnic. Ciekawostki o najpopularniejszym polskim samochodzieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News