Niemcy wykupują produkty AGD
Jakub Kaminski/East News
Autor Wiktoria Pękalak - 19 Września 2020

Niemcy ustawiają się w kolejkach po jeden rodzaj produktu, magazyny niemal puste. Polacy wcale im nie ustępują

Amica: szybka reakcja na spadki sprzedaży sprawiła, że wskaźnik wyników finansowych zdecydowanie wzrósł. Kolejny kwartał ma być o wiele lepszy. W Polsce i w Niemczech sprzedaż idzie bardzo dobrze.

Amica wstaje z kolan. Sprzedaż najlepiej idzie w Polsce i Niemczech

W czasie, który okazał się najtrudniejszy dla gospodarki - drugim kwartale b.r., Amica odnotowała potężny spadek sprzedaży - aż o 13,7 proc. Mimo że był to czas bardzo trudny jeśli chodzi o sprzedaż to Amica osiągnęła 23,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto, który przypisany był akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 24,7 mln zł przed rokiem, podaje portal Parkiet. To oznacza, że spadek był zdecydowanie niższy.

– Szybko wdrożyliśmy program oszczędnościowy, obniżając koszty administracji, zarządu, jak również sprzedaży – powiedział cytowany przez Parkiet Michał Rakowski, członek zarządu Grupy Amica ds. finansowych i personalnych.

Stało się, w aptekach obowiązuje nowe prawo. Polacy muszą być gotowi na duże ograniczeniaStało się, w aptekach obowiązuje nowe prawo. Polacy muszą być gotowi na duże ograniczeniaCzytaj dalej

Co pozwoliło uniknąć Amice wielkich strat? Między innymi zmniejszono wydatki marketingowe i poprzesuwano niektóre inwestycje, które były zaplanowane na ten czas. Nadal w Amice trwają wszystkie działania związane z automatyzacją produkcji i cyfryzacją procesów w firmie, ponieważ Amica chce nadążać za współczesnymi realiami.

Dzięki sprawnej i zdecydowanej reakcji spółka dysponowała pod koniec czerwca 160 mln zł środków pieniężnych a przepływy pieniężne wzrosły o ponad 100 mln zł.

Dokonano także niewielkiej redukcji etatów, które dotyczyły głównie kadry menedżerskiej i władz spółek Amiki w Wielkiej Brytanii, czy Francji, co, jak podaje Parkiet “wiązało się z 1,3 mln zł jednorazowych kosztów związanych z optymalizacją zatrudnienia”.

Komornik zapuka do drzwi i zacznie eksmisję. Strach wśród Polaków, ale wcale nie musisz opuszczać domuKomornik zapuka do drzwi i zacznie eksmisję. Strach wśród Polaków, ale wcale nie musisz opuszczać domuCzytaj dalej

Dzięki tym wszystkim działaniom zysk netto spółki wzrósł do 39,6 mln zł w porównaniu do zeszłorocznych 38 mln zł.

– W trzecim kwartale spodziewamy się poprawy wyników, sytuacja na niektórych rynkach poprawia się, cały rok także może być ostatecznie lepszy - zdradził Rakowski.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Stało się, w aptekach obowiązuje nowe prawo. Polacy muszą być gotowi na duże ograniczenia
2. Ponad 900 osób zarażonych w ciągu doby. Specjaliści przedstawili scenariusz na nadchodzące dni
3. Sejm podjął decyzję, wiele psów również dostanie emeryturę. Ile wyniesie?

Okazało się, że sytuacja sprzedażowa jest uwarunkowana także od rynku. W Polsce sprzedaż wzrosła o 3,4 proc., na plus wyszły także Niemcy, które stanowią dla firmy drugi kluczowy rynek. sytuacja w innych rejonach Europy, zwłaszcza Zachodniej wygląda jednak nieco inaczej. Przyczyniła się do tego kiepska sytuacja w Hiszpanii, Francji, czy Wielkiej Brytanii. Spore nadzieje lokuje się w marce Fagor, która jest doceniana także we Francji. Dzięki temu najprawdopodobniej uda się zrealizować cele sprzedażowe postawione przez firmę dla tej właśnie marki.

Sytuacja zarysowuje się jednak najgorzej na rynkach wschodnich, gdzie gospodarkę zamrożono dopiero później, ponieważ lockdown wszedł tam daleko po tym jak wprowadziły go inne kraje. W drugim kwartale sprzedaż w niektórych miejscach spadała do nawet 50 proc. W Rosji skutki tego wszystkiego odczuwa się do tej pory, ale Ukraina powoli wstaje z kryzysu.

4300 zł dodatku do emerytury. Już tysiące Polaków skorzystało z prezentu, ciebie też może czekać4300 zł dodatku do emerytury. Już tysiące Polaków skorzystało z prezentu, ciebie też może czekaćCzytaj dalej

Mówi się o tym, że sprzedaż w Polsce będzie w dalszym ciągu rosła, choć trudno powiedzieć jak będzie to wyglądało w innych krajach, ponieważ sytuacja jest dynamiczna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prowadząca "Pytanie na śniadanie" ujawniła pewne szczegóły programu. Czy może ponieść konsekwencje?
  2. Salmonella w jajkach, pod żadnym pozorem ich nie jedz. GIS właśnie opublikował, których
  3. Matka nie otrzymała świadczenia na dziecko? Może dostać je ojciec, ale pod jednym warunkiem
  4. Podobnej sytuacji nie było od 15 lat. Rzecznik rządu kreśli czarny scenariusz, PiS powinno się obawiać?
  5. Klient Biedronki opublikował demaskujący film. Oburzająca sprawa poruszyła internautów
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Ten kierowca w nietypowy sposób wjechał na autostradę. O krok od wielkiej tragedii
Stracił nogę, ubezpieczyciel wymyślił jak nie wypłacić odszkodowania. Interweniuje RPOStracił nogę, ubezpieczyciel wymyślił jak nie wypłacić odszkodowania. Interweniuje RPOCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News