Niemcy Huawei 5G
wikimedia
Autor Konrad Karpiuk - 18 Sierpnia 2020

Niemcy zdecydowali się na bardzo kontrowersyjny krok. Polska też może pójść ich drogą

Niemcy nie wykluczą z budowy sieci telekomunikacyjnej 5G chińskiego koncernu Huawei. W niedawno opublikowanym katalogu bezpieczeństwa nie wymieniono chińskiej firmy jako zagrożenia.

Niemcy zgodzą się na 5G od Huawei w kraju

Niemcy mimo nacisków USA, aby wykluczyć z budowy nowej sieci Huawei, zdecydowali się nie blokować współpracy. Ustalono już jak będzie wyglądać procedura dopuszczenia do budowy infrastruktury 5G. Według kryteriów, chiński producent będzie mógł bez przeszkód działać w Niemczech, choć istnieje jeden niepewny czynnik.

Jak pisze portal Forsal, niemiecka Federalna Agencja ds. Sieci opublikowała katalog bezpieczeństwa dotyczący sieci 5G, a firma Huawei nie została w nim przedstawiona jako zagrożenie. Żeby firma mogła działać w Niemczech musi przejść dwustopniową weryfikacje. To właśnie drugi etap będzie kluczowy dla chińskiego producenta.

Trwają poszukiwania nowego ministra zdrowia. W mediach głośno o kilku nazwiskachTrwają poszukiwania nowego ministra zdrowia. W mediach głośno o kilku nazwiskachCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Objawy niewydolności serca. Nie wolno ich lekceważyć
2. Podwyżki dla posłów, ale nie dla Polaków? Rząd zdecydował, wszystko jest już jasne
3. Prowadząca "Nasz nowy dom" spisała testament. Katarzyna Dowbor zapisała w nim nie tylko swoje dzieci

Huawei może skorzystać z nowej ustawy

Pierwszy etap procedury będzie przeprowadzany przez Federalny Urząd Bezpieczeństwa Informatycznego i w tej kwestii Huawei nie powinien mieć żadnych obaw. Jednak w drugim etapie rozważane będzie "ryzyko polityczne" partnera. Wiele zależy jednak od nowelizacji ustawy dotyczącej bezpieczeństwa sektora informatycznego, którą zaproponowało niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Jak pisze Forsal, nowelizacja praktycznie uniemożliwia wykluczenie firmy Huawei. Do takiej decyzji wymagana jest jednomyślność wszystkich głosujących, czyli Urzędu Kanclerskiego, ministra gospodarki i ministerstwa spraw zagranicznych. Problem w tym, że jedynym przeciwnikiem firmy jest szef MSZ, Heiko Mass.

Kierowco, od tych stacji paliw trzymaj się z dala. UOKiK ujawnił, że Kierowco, od tych stacji paliw trzymaj się z dala. UOKiK ujawnił, że "chrzczą" paliwoCzytaj dalej

Przeciwna nie jest choćby Angela Merkel, która wielokrotnie podkreślała jak ważna jest współpraca Niemiec z Chinami. Ponadto spora część przemysłu motoryzacyjnego w Niemczech jest uzależniona od Chin, co w czasie koronakryzysu może być kluczowe. Takie działania może drażnić USA, które utrzymuje stanowisko, że Chińska Partia Komunistyczna jest większym zagrożeniem dla świata niż niegdyś ZSRR.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Lewandowska niespodziewanie pojawi się w TVN. Będzie rozpalać zmysły mężczyzn w stroju wartym tyle, co samochód (FOTO)
  2. Dramatyczne sceny w Gdańsku. Nikt nie reagował. "Cała drżę ze strachu"
  3. Nad bankami i ich klientami zbierają się ciemne chmury. Po wakacjach dostaniesz mocno po kieszeni
  4. Jest miejsce, gdzie zatankujesz znacznie taniej. Paragony mówią same za siebie
  5. Polacy jeżdżą tam wyjątkowo tłumnie każdego roku. Właśnie padł rekord zakażeń
  6. Kiszone ogórki wyszły puste w środku lub się popsuły? Babcie przestrzegają przed fatalnymi błędami, mogą zniweczyć wszystkie starania

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News