Niemcy eksportują gaz pieprzowy do państw, w których łamane są prawa człowieka
Wikimedia/Montecruz Foto (Libertinus) from Berlin, Alemania, (CC BY-SA 2.0)
Autor Wiktoria Pękalak - 8 Listopada 2020

Niemcy handlują nim na potęgę. Gaz pieprzowy sprzedają nawet Somalii

Niemcy są krajem, który niezwykle wpiera wszelkie protesty przeciw niedemokratycznym rządom na świecie, tymczasem zachodni sąsiad sprzedaje gaz pieprzowy do tłumienia wszelkich przejawów niezadowolenia wśród obywateli m.in. Chin, Chile, Rosji i Somalii.

Niemcy eksportują gaz pieprzowy do państw, w których ludzie walczą o swoje prawa

Sprawę dotyczącą sprzedaży przez Niemcy potężnych ilości gazu pieprzowego nagłośnił poseł Lewicy Michel Brandt. Według polityka, który ma wątpliwości co do podejmowanych przez Niemcy działań, „używanie takich urządzeń podczas demonstracji i przeciwko nieuzbrojonym osobom jest niebezpieczne dla zdrowia i «sprzeczne z prawami człowieka»”, dlatego Brandt zapytał rząd federalny o stale rosnącą sprzedaż gazu pieprzowego do Andory, karłowatego państwa, w którym nie słyszy się jeszcze o zamieszkach.

W Andorze zatrudnionych jest 240 policjantów, podaje Süddeutsche Zeitung, którzy są w stanie zapewnić bezpieczeństwo w kraju. Mimo to, do tak spokojnego państwa Niemcy eksportują tysiące naboi gazu pieprzowego, a z każdym rokiem apetyt Andory rośnie.

Niemiecki portal zamieścił odpowiedź Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, co do stosowania gazu pieprzowego i paralizatorów przez policję. Gaz pieprzowy ma być narzędziem „natychmiastowego przymusu”, który służy do minimalizowania oporu ze strony obywateli. Policja ma być „związana zasadą proporcjonalności”.

Naukowcy badający COVID-19 rozpoznali kluczową kwestię dot. choroby. Ważne odkrycie może ogromnie dużo zmienićNaukowcy badający COVID-19 rozpoznali kluczową kwestię dot. choroby. Ważne odkrycie może ogromnie dużo zmienićCzytaj dalej

Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podtrzymuje też, że użycie gazu pieprzowego, w przeciwieństwie do np. pałek, powoduje mniejszy uszczerbek na zdrowiu. Dodano też, że policja nie używa paralizatorów, jednak wkrótce policja ma zacząć testować tzw. paralizatory podczas odpierania ataków brutalnych przestępców.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Od poniedziałku rusza nabór wniosków na nowe świadczenie. Możliwe, że zasiłek należy się i tobie
2. Kupił cukierki w Biedronce. Kiedy je rozpakował zobaczył okropny widok, który odbiera apetyt
3. Podstawowa opłata z podwyżką, już 264,60 zł należności. Wielu nie płaci, a kara wynosi aż 735 zł

Gdzie trafia niemiecki gaz pieprzowy

Brandt zapytał także o to, gdzie dokładnie Niemcy eksportują gaz pieprzowy. W odpowiedzi ministerstwa na pierwszym miejscu znalazła się właśnie Andora z 29607 dostarczonych tylko w 2017 roku. W kolejnym roku zamówień z Andory było już 36 533, a w 2019 roku Andora zamówiła już 68 592 sztuk.

Ta proporcja jest całkowicie zaburzona, w końcu po co tak małemu i spokojnemu państwu tyle sztuk nabojów gazu pieprzowego. Nietrudno było Brandtowi wysnuć tezę, że Andora zajmuje się odsprzedażą amunicji do krajów, w których panuje zakaz importu z Niemiec.

Narodowa kwarantanna tuż tuż. Znamy już możliwą datę lockdownuNarodowa kwarantanna tuż tuż. Znamy już możliwą datę lockdownuCzytaj dalej

Andora nie jest jednak jedynym problemem, jeśli chodzi o eksport gazu pieprzowego z Niemiec. Brandt dowiedział się o sporych ilościach naboi eksportowanych do Chin, gdzie stale łamane są prawa człowieka, czy do Chile, gdzie policja rozprawiała się w 2019 roku z demonstrantami.

W 2017 roku 125 kg niemieckiego gazu pieprzowego trafiło na Ukrainę. Dwa lata później wysłano 107 kolejnych kilogramów. Podobne dostawy miały miejsce w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (tam wysyłano armatki wodne), a także m.in. Tunezja, Somalia, Rosja, Egipt, Singapur i Katar, które otrzymywały od Niemiec spore ilości gazu pieprzowego.

— W Niemczech ludzie lubią rozmawiać o prawach człowieka i uzasadnionych protestach przeciwko niedemokratycznym rządom — powiedział cytowany przez Süddeutsche Zeitung Michel Brandt i jednocześnie zauważa, że to nie przeszkadza Niemcom sprzedawać narzędzia do ich tłumienia.

Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie skomentowało dostaw broni do wymienionych krajów. Za eksport odpowiedzialne jest Federalne Ministerstwo Gospodarki, które także nie zabrało w sprawie głosu.

Emerytura z limitami, są konkretne liczby. Przekroczysz jedną z nich i mogą nawet zabrać pieniądzeEmerytura z limitami, są konkretne liczby. Przekroczysz jedną z nich i mogą nawet zabrać pieniądzeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażająca wizja. Jasnowidz Jackowski widzi wojsko na ulicach, czy wejdzie do Warszawy?
  2. Jak będzie wyglądało Boże Narodzenie i Sylwester? Premier Morawiecki rozwiewa wszelkie wątpliwości
  3. Biedronka poszerza ofertę w zaskakującym kierunku. Teraz kupisz elektronikę za bezcen
  4. Szef NFZ w ważnym piśmie zdradza, w jakiej sytuacji jest polska służba zdrowia. Sprawa jest jeszcze bardziej poważna
  5. Brytyjscy naukowcy odkryli ważną zależność. Jeden typ chorób zwiększa ryzyko śmierci na COVID-19
  6. Majątek Roberta i Anny Lewandowskich został ujawniony. Kosmiczne pieniądze, kwota rzuca na ziemię
  7. Masz ochotę na małe co nieco? Za mniej niż 5 zł zrobisz przepyszny i zdrowy deser bez cukru, przepis jest banalnie prosty
Brytyjscy naukowcy odkryli ważną zależność. Jeden typ chorób zwiększa ryzyko śmierci na COVID-19Brytyjscy naukowcy odkryli ważną zależność. Jeden typ chorób zwiększa ryzyko śmierci na COVID-19Czytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News