Niemcy
pexels
Autor Komunikaty prasowe - 8 Października 2019

Polska coraz większym partnerem handlowym Niemiec. Wyprzedzamy Wielką Brytanię

Niemcy odczują wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Już teraz można zauważyć gwałtowny spadek obrotów w eksporcie niemieckich towarów do Wysp Brytyjskich. To nic innego jak skutek brexitu.

Niemcy - bilans handlowy obciążony

Niemcy już odczuły efekty brexitu. Bilans handlowy kraju znad Odry został obciążony przez wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jak informuje portal Money.pl: "Według prezesa niemieckiego Zrzeszenia Handlu Hurtowego, Usług i Handlu Zagranicznego (BGA) Holgera Bingemanna obroty w niemieckim eksporcie do Wielkiej Brytanii zmniejszyły się w ciągu roku o 3,5 mld euro. Tym samym w rankingu partnerów handlowych Niemiec Wielka Brytania spadła z piątego miejsca (w roku do 2016) na miejsce 13".

Spadek z piątego miejsca na trzynaste

W ten sposób Wielka Brytania spadła z piątego miejsca (w roku do 2016) na miejsce trzynaste, w rankingu partnerów handlowych Niemiec, co uplasowało ją na równi z Polską - jak stwierdził Bingemann w wywiadzie udzielonym dziennikowi "Reinische Post". Trudno przewidzieć całkowity rozmiar strat, ale przewiduje się, że może być on jeszcze większy, jednak to można będzie ocenić dopiero za jakiś czas, ze względu na to, że wiele przedsiębiorstw na wyspach zrobiło zakupy na zaś, aby nie dopuścić do przerw w dostawach.

Brexit katastrofą dla niemieckiego handlu zagranicznego

Niemiecki rząd oraz inne państwa UE, dostały wyraźne ostrzeżenie od Bingemanna w kwestii bezumownego brexitu: “Twardy brexit będzie miał katastrofalne konsekwencje dla niemieckiego handlu zagranicznego” - przestrzegał. Powiedział również, że: “W takim przypadku firmom eksportującym swoje towary na Wyspy grożą ogromne przeszkody w postaci ceł oraz biurokracji w zakresie logistyki, transportu, ochrony danych i podatków” - napisał portal Money.pl.

Szykuje się duża zmiana w 500 plus. Niepracujący dostaną mniej pieniędzy, pracujący za to więcejSzykuje się duża zmiana w 500 plus. Niepracujący dostaną mniej pieniędzy, pracujący za to więcejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Panna młoda miała powody, żeby być zła. Podczas ślubu teściowa przekroczyła wszystkie granice

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News