Niemcy przemysł motoryzacyjny
Unsplash.com Arno Senoner
Autor Konrad Karpiuk - 7 Sierpnia 2020

Niemiecka potęga z poważnymi problemami. Czołowa branża zwolni nawet 100 tys. pracowników

Niemcy także odczuwają efekty kryzysu spowodowanego koronawirusem. Straty odnotowano w wielu sektorach, choćby w produkcji samochodów, która stanowi ważną gałąź niemieckiej gospodarki. Może dojść do zwolnienia nawet 100 tysięcy pracowników.

Niemcy mają poważne problemy z jedną gałęzią gospodarki

Niemcy mają poważne problemy z przemysłem motoryzacyjnym. Kryzys koronawirusa odbił się w dużej mierze na sprzedaży, klienci nie są już tak chętni na kupowanie nowych samochodów. Powstała nadwyżka produkcji, oraz odnotowano znaczny spadek przychodów.

O trudnej sytuacji niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego mówi szef Centrum Badań Motoryzacyjnych (CAR), Ferdinand Dudenhöffer. Ekspert zwrócił uwagę, że popyt na auta spadł nie tylko w Europie, ale i w Ameryce do której importowane są ogromne ilości pojazdów. W związku z trudnościami ze sprzedaniem towaru, nadwyżka produkcji może wynieść nawet 7 milionów samochodów. Według wyliczeń Dudenhöffer taka sytuacja może doprowadzić do zwolnienia około 100 tysięcy pracowników przemysłu motoryzacyjnego w Niemczech - czytamy na portalu Money.

Stawki składek wciąż rosną. A emerytury niezmiennie budzą politowanieStawki składek wciąż rosną. A emerytury niezmiennie budzą politowanieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już niedługo, wielkie kontrole w domach Polaków. Udział będzie obowiązkowy
2. Jacek Kurski dostał właśnie nową fuchę. Kuriozalne okoliczności


3. Monika Kurska miała napisać książkę po rozwodzie o Jacku Kurskim? Co stało się ostatecznie?

Koronawirus uderzył w przemysł motoryzacyjny

Na niemieckich producentach odbiła się nie tylko niższa sprzedaż spowodowana kryzysem, ale także izolacją, która doprowadziła do zamknięcia niemieckich fabryk w całej Europie. Wśród nich były także zakłady w Polsce, która wróciły do działania pod koniec kwietnia.

Nie tylko niemieccy producenci ucierpieli z powodu pandemii koronawirusa. Również Volvo odnotowało znaczny spadek sprzedaży. Jak pisze Interia Moto, w pierwszym kwartale 2020 roku, firma sprzedała aż 18,2 procent aut niż w tym samym okresie w 2019.

Biedronka przez dwa dni sprzedaje za pół ceny. Wystarczy kupić dwa produkty z jednej kategoriiBiedronka przez dwa dni sprzedaje za pół ceny. Wystarczy kupić dwa produkty z jednej kategoriiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania klientów McDonalda
  2. 3 kraje zamykają się na Polaków. Kwarantanna obowiązkowa
  3. Podjęto decyzję, jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymane
  4. Nie musisz być demonem prędkości, żeby dostać mandat 200 zł. Powód kary mocno cię zdziwi
  5. Wyjdziesz na spacer i się zatrujesz. Szkodliwych roślin jest więcej niż myślisz
  6. Ogromna awantura w KFC, jedna osoba wylądowała w szpitalu. Poszło o zachowanie wymaganego dystansu
  7. Starsza klientka Biedronki chciała grzecznie zwrócić uwagę. Reakcja kasjerki ją zmroziła, wszystko opisała

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News