Niedziele handlowe zakaz handlu
biznesinfo.pl
Autor Radosław Święcki - 25 Listopada 2020

W grudniu będzie dodatkowa niedziela handlowa. Jest projekt ustawy, znamy termin

Okazuje się, że w grudniu będzie dodatkowa niedziela handlowa. Z opublikowanego w środę projektu ustawy wynika, że poza ustalonymi wcześniej 13 i 20 grudnia zakupy będzie można zrobić również 6 grudnia. Wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej ma przyczynić się do zmniejszenia liczby klientów w okresie świątecznym.

Będzie dodatkowa niedziela handlowa

W środę opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, oraz niektórych innych ustaw. W projekcie znalazł się zapis z którego wynika, że 6 grudnia przypadać będzie niedziela handlowa.

Już w czwartek mieszkańcy aż 6 miast mogą liczyć na niespodziankę od Lidla. Sklep potwierdził swoje planyJuż w czwartek mieszkańcy aż 6 miast mogą liczyć na niespodziankę od Lidla. Sklep potwierdził swoje planyCzytaj dalej

- Okres przedświąteczny, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia, jest okresem, w którym liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna. Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r. – czytamy w uzasadnieniu ustawy, cytowanym przez TVN 24.

- Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej – dodano.

Tym samym w grudniu przypadać będą trzy niedziele handlowe, gdyż zgodnie z przyjętymi wcześniej zasadami w grudniu zakupy będzie można również zrobić w dwie przedświąteczne niedziele – 13 i 20 grudnia.

Świetne wieści dla klientów ING. Bank chce umilić wszystkim zimęŚwietne wieści dla klientów ING. Bank chce umilić wszystkim zimęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ponad 9 tys. zł dodatkowo do emerytury co rok. Strumień pieniędzy popłynie, może należy się i tobie
  2. Ledwo co pojawił się na antenie i przegrał. Krótka gra uczestnika "Milionerów"
  3. Kaufland kusi Polaków promocją. W piątek aż cztery sztuki możesz dostać gratis

Przypomnijmy, że zakaz handlu w niedzielę wprowadzono na początku 2018 roku. Początkowo mieliśmy do czynienia de facto z ograniczeniem handlu, gdyż między marcem a grudniem 2018 r. zakupy można było zrobić w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, zaś w 2019 roku sklepy były otwarte w każdą ostatnią niedzielę miesiąca.

W tym roku zaś przewidziano jedynie siedem wyjątków jeśli chodzi o niedziele handlowe. Poza wspomnianymi ostatnimi przedświątecznymi niedzielami przypadały one m.in. w ostatnią niedzielę przez Wielkanocą, czy ostatnią niedzielę czerwca i sierpnia.

Mieszkasz w bloku? Szykuj się na nową opłatę, raczej jej nie uniknieszMieszkasz w bloku? Szykuj się na nową opłatę, raczej jej nie uniknieszCzytaj dalej

Apel o zawieszenie zakazu handlu

W ostatnim czasie w związku z pandemią koronawirusa pojawiły się liczne apele do rządzących, by na czas pandemii zawiesić zakaz handlu w niedzielę. Apel w tej sprawie jak już informowaliśmy złożyła m.in. Polska Rada Centrów Handlowych.

- Przywrócenie handlu w niedziele może pozytywnie wpłynąć na obroty najemców szczególnie z tych branż, które dziś najmocniej zmagają się ze skutkami pandemii: gastronomicznej, rozrywkowej czy usługowej. Należy podkreślić, że w dalszym ciągu obiekty handlowe nie odbudowały wskaźników odwiedzalności (footfall) do poziomów sprzed pandemii – czytamy w komunikacie Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Ponad 9 tys. zł dodatkowo do emerytury co rok. Strumień pieniędzy popłynie, może należy się i tobiePonad 9 tys. zł dodatkowo do emerytury co rok. Strumień pieniędzy popłynie, może należy się i tobieCzytaj dalej

Z wypowiedzi członków rządów wynika jednak, że na chwilę obecną nie przewidują oni rezygnacji z zakazu handlu w ostatnim dniu tygodnia.

Przypomnijmy, że za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tysiąca złotych do 100 tysięcy złotych, a przy uporczywym łamaniu ustawy nawet kara ograniczenia wolności.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Para prezydencka zachęca do pomocy przed świętami. Warszawski Bank Żywności potrzebuje wsparcia
  2. Przerażający wypadek rodem z filmu akcji. Kierowca osobówki spadł z wysokiego wiaduktu - Wideo
  3. Świetne wieści dla klientów ING. Bank chce umilić wszystkim zimę
  4. Prohibicja w obostrzeniach na grudzień. Kaczyński wycofał, bo "wyborcy mogli nie wybaczyć"
  5. Ważny komunikat od GIS: Musisz koniecznie odebrać telefon z jednego numeru. Inaczej grozi 30 tys. złotych kary
  6. Z ostatniej chwili. Adam Małysz pozbawiony rekordu. Trudno uwierzyć, zajęło to dziesięć lat
  7. Włóż je do słoiczka i przechowuj całą zimę. Marynowane buraczki koniecznie powinny znaleźć się w twojej spiżarni
Kaufland kusi Polaków promocją. W piątek aż cztery sztuki możesz dostać gratisKaufland kusi Polaków promocją. W piątek aż cztery sztuki możesz dostać gratisCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News