Niedziela handlowa - kiedy kolejna?
Pixabay/Tariq786
Autor Wiktoria Pękalak - 20 Lutego 2021

Niedziela handlowa coraz rzadziej. W tę zakaz obowiązuje, ale dasz radę zrobić zakupy

Niedziele handlowe pojawiają się w kalendarzu coraz rzadziej. W 2021 roku zostało jedynie 6 niedziel, w których nie będzie obowiązywał zakaz handlu, jednak zakupy będzie można zrobić w jednym z większych sklepów spożywczych. To kolejne miejsce, któremu udało się przechytrzyć system.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czy jutrzejsza niedziela jest handlowa
  • Gdzie zrobimy zakupy w niedziele z zakazem handlu
  • Jakie niedziele w 2021 r. będą handlowe

Siedem niedziel handlowych w 2021 roku

Niedziel handlowych w 2021 roku nie jest zbyt wiele. W kalendarzu na bieżący rok znalazło się jedynie siedem niedziel, w które zakaz handlu nie obowiązuje. Ostatnia z nich wypadła 31 stycznia. Na kolejną będziemy musieli poczekać aż do 25 kwietnia.

Są jednak sklepy, w których zakaz handlu nie obowiązuje. Do tej pory były to między innymi sieć Żabka i sklepy znajdujące się w budynkach dworców. Do tego grona dołącza jednak kolejna sieć, której udało się podejść system.

W Lewiatanie zrobisz zakupy nawet w niedzielę z zakazem handlu

Jutro zakupów nie będziemy mogli zrobić w większości sklepów. Jednak do grona tych otwartych mimo zakazu dołączy sieć sklepów Lewiatan, która zorganizuje i poprowadzi obsługę przesyłek kurierskich.

Oprócz Lewiatana sprzedaż w niedziele będą mogły prowadzić także Delikatesy Centrum, abc czy Euro Sklep. Wszystko dlatego, że firma Pointpack podpisała z Pocztą Polską i Eurocash trójstronną umowę o współpracy, w ramach której możliwa będzie obsługa przesyłek dostarczanych przez pocztę, przekazał portal wiadomocihandlowe.pl.

- Zawarte umowy dotyczą możliwości uruchomienia usługi kurierskiej „Moja Paczka” przez niezależnych przedsiębiorców, zrzeszonych w sieciach sklepów takich jak Delikatesy Centrum, Lewiatan, abc, czy Euro Sklep. Co ważne, nie dotyczą całej sieci, ale wybranych punktów, spełniających odpowiednie wymagania - powiedział cytowany przez portal Jan Domański, rzecznik prasowy Grupy Eurocash i dodał, że “decyzja o tym, czy skorzystać z tego rozwiązania i poprawić konkurencyjność swojego sklepu poprzez zaoferowanie usług kurierskich jest jak zawsze po stronie właściciela sklepu. To samo dotyczy decyzji o ewentualnym otwarciu placówki w niedziele”.

- Dostęp do obsługi kurierskiej w sklepach jest coraz bardziej potrzebny i oczekiwany przez konsumentów. To właśnie dlatego chcemy zapewnić naszym klientom – właścicielom sklepów zrzeszonych w sieciach franczyzowych i partnerskich – możliwość korzystania z takiej usługi. Dzięki temu sklepy prowadzone przez polskich przedsiębiorców, zlokalizowane blisko swoich klientów, będą mogły wzmacniać swoją konkurencyjność - tłumaczył dalej Domański.

Niedziele handlowe 2021

Jak napisaliśmy już na wstępie, niedziel handlowych w 2021 roku będzie niezwykle mało. Na najbliższą będziemy musieli sporo poczekać, ponieważ wypada dopiero 28 marca. Jak wypada reszta niedziel bez zakazu handlu?

W 2021 roku zakupy w niedzielę będzie można zrobić jeszcze:

  • 25 kwietnia,
  • 27 czerwca,
  • 29 sierpnia,
  • 12 grudnia,
  • 19 grudnia.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News