Niedziela handlowa w 2020 r.
Pexels/Gustavo Fring
Autor Maria Glinka - 9 Sierpnia 2020

Niedziela handlowa, to frajda dla wielu Polaków. Dzisiaj uda nam się pojechać na zakupy?

Niedziela handlowa to rzadkość w 2020 r. W trakcie tegorocznych wakacji do sklepów ostatniego dnia tygodnia będzie można udać się tylko jeden raz. Nietety, nie dzisiaj.

Niedziela handlowa w 2020 r.

Z roku na rok przepisy dotyczące niedzieli handlowej są coraz bardziej surowe. W 2018 r. handlowa była tylko pierwsza i ostatnia niedziela każdego miesiąca. Już w 2019 r. niedzielne zakupy ograniczono tylko do ostatniego dnia danego miesiąca. Od 2020 r. weszły w życie kluczowe zmiany dotyczące niedzieli handlowej. Liczba niedziel handlowych została wyznaczona na 7, z czego 4 są już z nami. W tym roku pozostały tylko 3 niedziele handlowe, a dzisiejsza nie jest jedną z nich.

W tym roku niedziele handlowe wypadają: 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia i 20 grudnia. Oznacza to, że najbliższe zakupy będzie można kompletować w niedzielę poprzedzającą rozpoczęcie nowego roku szkolnego, jak podaje Wirtualna Polska.

Kilkaset metrów pchał osobówkę tirem po obwodnicy Opola. Policji tłumaczył, że niczego nawet nie zauważyłKilkaset metrów pchał osobówkę tirem po obwodnicy Opola. Policji tłumaczył, że niczego nawet nie zauważyłCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już niedługo, wielkie kontrole w domach Polaków. Udział będzie obowiązkowy
2. PKO BP wprowadza duże zmiany. Rewolucja w banku może zmienić życie wielu klientów

Gdzie można dziś zrobić zakupy?

Mimo zakazu handlu 9 sierpnia, w niektórych placówkach handlowych będzie można zrobić zakupy. Spod restrykcji wyjęte są sklepy osiedlowe obsługiwane przez właścicieli, apteki, kwiaciarnie, sklepy franczyzowe (Żabka, Carrefour Express), lokale gastronomiczne, stacje paliw, markety na dworcach kolejowych i miejsca rozrywki.

Łamanie niedzielnego zakazu handlu pociąga za sobą dotkliwe konsekwencje finansowe. Każdy, kto prowadzi działalność w ostatni dzień tygodnia, który nie został wyznaczony jako niedziela handlowa, podlega karze grzywny w wysokości od 1 tys. do 100 tys. zł.

Próbował wejść z dziećmi na wspólny posiłek. Wyprosili go razem z nimi, poszło właśnie o dzieciPróbował wejść z dziećmi na wspólny posiłek. Wyprosili go razem z nimi, poszło właśnie o dzieciCzytaj dalej

Poza niedzielami niehandlowymi zakupów nie można dokonywać w dni wolne od pracy z tytułu świąt kościelnych i państwowych. Sklepy pozostają zamknięte: 1 stycznia (Nowy Rok), 6 stycznia (Trzech Króli), w Wielkanoc (święto ruchome, w 2020 r. 12-13 kwietnia), 1 maja (Święto Pracy), 3 maja (Święto Konstytucji 3 Maja), w Boże Ciało (święto ruchome, w 2020 r. 11 czerwca), 15 sierpnia (Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie NMP), 1 listopada (Wszystkich Świętych), 11 listopada (Święto Niepodległości) oraz 25-26 grudnia (Boże Narodzenie).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jedno badanie wystarczy, by zmniejszyć ryzyko zachorowania na groźną chorobę nawet o 90%. Powinien zrobić je każdy
  2. Krzysztof Jackowski nagrał niewiarygodny film nad polskim morzem. W jego słowa aż trudno uwierzyć
  3. Podjęto decyzję, jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymane
  4. Nie musisz być demonem prędkości, żeby dostać mandat 200 zł. Powód kary mocno cię zdziwi
  5. Wyjdziesz na spacer i się zatrujesz. Szkodliwych roślin jest więcej niż myślisz
  6. 5-latek ugryzł popularną roślinę. Zmarł pół godziny później w strasznych męczarniach
Stary dokument, na którym zyskasz naprawdę dużo. Z pewnością masz go jeszcze w szafieStary dokument, na którym zyskasz naprawdę dużo. Z pewnością masz go jeszcze w szafieCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News