znicz-pixabay-duotone_
Obraz DUOTONE_ z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 7 Czerwca 2020

Zmarł znany polski polityk, przewodniczący komisji śledczej. Był posłem na Sejm kilku kadencji

Nie żyje Józef Gruszka, wieloletni poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego i szef komisji śledczej ds. Orlenu. Polityk zmarł w wieku 73 lat. Józef Gruszka był także pierwszym przewodniczącym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Nie żyje Józef Gruszka

Nie żyje Józef Gruszka. O śmierci polityka związanego z PSL poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

- W Szpitalu w Ostrowie Wlkp zmarł nad ranem w wieku 73 lat wieloletni poseł na Sejm RP, pierwszy przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Józef Gruszka. Był szefem struktur wojewódzkich PSL woj. Kaliskiego oraz szefem komisji śledczej ds. Orlenu. Głębokie wyrazy współczucia dla najbliższych - pisze Krzysztof Grabowski na Facebooku.

Mandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszyMandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszyCzytaj dalej

O tym, że nie żyje Józef Gruszka, napisał w mediach społecznościowych także lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Skandaliczne nagranie z Biedronki wyciekło. Bijatyka klientki z obsługą wstrząsnęła opinią publiczną

- Dziś rano, w wieku 73 lat zmarł nasz przyjaciel Józef Gruszka. Poseł, samorządowiec, przez całe swoje życie związany z Ruchem Ludowym. Zawsze oddany sprawie, kierujący się dobrem. Składam najszczersze wyrazy współczucia żonie Halinie oraz córkom Barbarze, Marii i Karolinie - napisał Władysław Kosiniak-Kamysz na Twitterze.

Ważna zmiana w bankomatach sieci Euronet. Przy wybieraniu pieniędzy będziesz musiał się więcej natrudzićWażna zmiana w bankomatach sieci Euronet. Przy wybieraniu pieniędzy będziesz musiał się więcej natrudzićCzytaj dalej

Nie żyje Józef Gruszka. Miał 73 lata

Jak czytamy w “Rzeczpospolitej”, Józef Gruszka był posłem na Sejm II, III i IV kadencji w latach 1993-2005. W 1972 roku został członkiem Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. Pełnił także funkcję wiceprezesa i prezesa zarządu wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Kaliszu.

Józef Gruszka był też radnym i szefem sejmiku wielkopolskiego I kadencji. W 2004 roku próbował dostać się do Parlamentu Europejskiego, jednak bez powodzenia. Pracował też w różnych komisjach. W Sejmie IV kadencji był członkiem Komisji ds. Służb Specjalnych i Komisji Finansów Publicznych. W latach 2004-2005 Józef Gruszka przewodził komisji śledczej ds. Orlenu.

W 2020 milion dowodów do wymiany, jeśli też musisz - pospiesz się. Może grozić nawet ograniczenie wolnościW 2020 milion dowodów do wymiany, jeśli też musisz - pospiesz się. Może grozić nawet ograniczenie wolnościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVN przywróci kultowy serial, który oglądały miliony. Emisja już niedługo, będzie hit
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News