Netto zbada użyteczność płynu do jamy ustnej w walce z koronawirusem
EAST NEWS
Autor Maria Glinka - 13 Kwietnia 2020

Czy stosowany codziennie przez miliony ludzi produkt może zapobiegać koronawirusowi? Zbadają to duńscy naukowcy

Netto zbada, czy płyn do płukania jamy ustnej może chronić przed zakażeniem koronawirusem. Wszystko dzięki 5 milionom duńskich koron, które zostaną przekazane na ten cel naukowcom z czterech szpitali w regionie stołecznym Danii.

Netto zaangażuje się w walkę z pandemią

Netto, a dokładniej właściciel sieci – Salling Group, zapowiedziało, że wesprze finansowo duńskich naukowców z czterech szpitali w regionie stołecznym, aby zbadali użyteczność płynu do płukania jamy ustnej w walce z koronawirusem. Na ten cel ma przekazać 5 milionów duńskich koron, czyli ok. 3 miliony złotych.

Skąd ten pomysł? Wszystko dzięki zaleceniom duńskich władz, które poza zasłanianiem ust i nosa radzą stosować płyn do płukania jamy ustnej pracownikom służb medycznych w kontaktach z osobami zakażonymi.

Poczta Polska rozpoczęła sprzedaż maseczek ochronnych. Cena jest powalająca, a mimo to już zniknęłyPoczta Polska rozpoczęła sprzedaż maseczek ochronnych. Cena jest powalająca, a mimo to już zniknęłyCzytaj dalej

Badanie, dzięki któremu uda się ocalić zdrowie i życie?

Na ten moment nie rekomenduje się używania tego płynu wszystkim obywatelom. Jednak zdaniem badaczy z Kliniki Medycyny Kardiologicznej w Rigshospitalet, badanie sfinansowane przez Netto może wnieść znaczący wkład w rozpoznanie zastosowania płynów w rozprzestrzenianiu się koronawirusa – piszą wiadomoscihandlowe.pl.

Naukowcy twierdzą, że wyniki analizy mogą wskazać, że stosowanie płynu do jamy ustnej zmniejsza liczbę infekcji. „Może to uratować życie wielu osób i odciążyć opiekę zdrowotną” – tłumaczy jeden z lekarzy duńskiej kliniki dr Henning Bundgaard.

Czy ceny mieszkań spadną? Ważne informacje dla szukających własnego MCzy ceny mieszkań spadną? Ważne informacje dla szukających własnego MCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Rzecznik polskiej policji opublikował niepokojące nagranie. Powinniśmy się bać?

Dania zatrzymała pochód koronawirusa

Na ten moment w Danii zakażonych jest 6369 osób, a zmarły 273. Jednak jest to jedno z tych państw europejskich, którego gospodarka jest pod kontrolą mimo nadejścia pandemii.

„Udało nam się uniknąć nieszczęścia, które spotkało wiele innych krajów” – wyznała premier Danii Mette Frederiksen. „Jedynym powodem tego jest to, że działaliśmy wcześniej, by nie dopuścić do rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa” – dodała szefowa rządu.

Dlatego też krzywa zachorowań wypłaszczyła się, a tamtejsze władze zapowiadają, że po świętach dojdzie do stopniowego znoszenia nałożonych ograniczeń. Od 15 kwietnia mają być otwarte przedszkola i szkoły podstawowe. Portal polskathetimes.pl. pisze, że rządzący stawiają jednak jeden warunek – liczba osób z pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych nie może wzrosnąć.

Strategia Danii ma zatem polegać na powolnym „otwieraniu kraju”. Skutki tych działań mają być na bieżąco analizowane i jeśli tylko sytuacja zmieni się na niekorzyść, rząd z powrotem nałoży ograniczenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłumy ludzi i morze kwiatów na ulicach. Wzruszające wspomnienia z 10 kwietnia 2010
  2. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News