Netto zapowiada nowe otwarcia sklepów
fot. pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 9 Marca 2020

Lidlowi i Biedronce rośnie konkurencja. Widzi spory potencjał w konkretnej części Polski

Netto zamierza otwierać sklepy na wschodzie Polski — informuje portal money.pl. Wschód stanowił do tej białą plamę na mapie sklepów sieci. To się jednak zmieni i Netto będzie sukcesywnie otwierać nowe sklepy także w tej wschodniej części kraju. 

Netto będzie rozwijać się na wschodzie

Jeszcze w zeszłym roku firma Netto informowała, że będzie w posiadaniu 400 sklepów w Polsce. Jednak do tej pory ich liczba nadal jest zbliżona do poprzedniego stanu i oscyluje w granicach 370 placówek. Teraz szumne zapowiedzi, dotyczące nowych otwarć sklepów, mają stać się bardziej realne. Te tegoroczne dotyczą otwarcia 25 nowych sklepów.

Żabka wprowadza rewolucję żywieniową. Nowe hot dogi już odbiły się szerokim echemŻabka wprowadza rewolucję żywieniową. Nowe hot dogi już odbiły się szerokim echemCzytaj dalej

- W 2020 planujemy otworzyć 20-25 nowych sklepów. Na tym jednak nie koniec, w kolejnych latach tempo ekspansji Netto będzie rosnąć - informuje money.pl prezes Netto Polska Janusz Stroka. - Jeśli widzimy przestrzeń do rozwoju, tak jak w Polsce, staramy się tę szansę wykorzystać jak najlepiej - dodaje.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Poruszające do łez zdjęcia rodziny Królikowskiego z pogrzebu. Został pięknie pożegnany

Mowa o rozwoju pod względem zwiększenia liczby placówek, bo do kolejnych otwarć sklepów w Polsce miały przekonać właścicieli Netto wyniki finansowe osiągane nad Wisłą. O planach Netto wobec polski piszą nawet zagraniczne media branżowe. Jest tak chociażby w niemieckim Lebensmittel Zeitung.

- Polska to teraz dla Netto priorytet.

Pierwszy sklep sieci Netto powstał w 1995 roku w Szczecinie, a kolejne otwierano na Pomorzu, w woj. lubuskim, Poznaniu czy Wrocławiu. Netto ma sporo do nadrobienia, bo mimo ponad 20 letniej obecności na rynku, ma mniej sklepów niż Biedronka, która liczy 3 tys. sklepów, oraz Lidl, który jest w posiadaniu 700 sklepów. Teraz sieć ma zamiar uderzyć na wschód Polski.

Najpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomNajpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomCzytaj dalej

- Wkrótce da się również zaobserwować naszą zwiększoną aktywność na wschodzie kraju. To tam widzimy potencjał - mówi Stroka.

Do tej pory jak wynika z lokalizacji obecnych placówek wschód Polski był przez sieć omijany szerokim łukiem. Teraz jednak, jak wynika z zapowiedzi prezesa, zmieni się to. Efekty mają być widoczne w ciągu kilku najbliższych lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdjęcie miejsca, w którym pochowany zostanie Paweł Królikowski w sieci. Smutne
  2. Najczęstsze objawy udaru. Każdy z nas powinien je znać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Mieszkańcy przeżyli chwile grozy, 9 ofiar śmiertelnych. Zniszczenia są ogromne, tornado za granicą
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News