Nazwisko Nowak to najczęściej używane nazwisko wśród Polaków
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa. 17.05.2019. n/z Piesi na przejsciu dla pieszych.
Autor Komunikaty prasowe - 12 Lutego 2020

Nie tylko Nowak. Znamy najpopularniejsze nazwiska w Polsce

Nazwisko Nowak wciąż najpopularniejsze, ale nie tylko. Jak się okazuje, pośród najczęściej spotykanych nazwisk znajduje się już nie tylko ono. Jak wynika z danych ministerstwa cyfryzacji, blisko pół miliona osób w Polsce legitymuje się najpopularniejszymi trzema nazwiskami. Jeżeli do tej pory zastanawiałeś się, czy twoje nazwisko należy do tych najpopularniejszych, to takiej odpowiedzi udzieli ci zestawienie najpopularniejszych nazwisk przygotowane przez resort cyfryzacji.

Wydawałoby się, że osoby o nazwisku Kowalski mają najbardziej popularny w kraju drugi człon nazwy. Jednak jak się okazuje, osób o nazwisku Nowak jest prawie dwukrotnie więcej. Nowaków łącznie jest 203 tys., a Kowalskich "tylko" 137 tys. Na podium znajdują się też osoby z nazwiskiem Wiśniewski, których jest około 109 tys.

500 plus nie dla wszystkich. Wielu osobom wstrzymano świadczenia500 plus nie dla wszystkich. Wielu osobom wstrzymano świadczeniaCzytaj dalej

Nazwisko Nowak wciąż najpopularniejsze

Kolejne pozycje w pierwszej dziesiątce tego zestawienia zajmują: Wójcik (99 tys. 98), Kowalczyk (97 tys. 537), Kamińska/Kamiński (94 tys. 829), Lewandowska/Lewandowski (92 tys. 903), Zielińska/Zieliński (90 tys. 658), Szymańska/Szymański (88 tys. 381). Pierwszą dziesiątkę zamyka nazwisko Woźniak – posiada je 87 tys. 981 osób.

Informację co do tych najbardziej popularnych nazwisk pochodzą z portalu dane.gov.pl, który zawiera informacje z ponad 120 instytucji. Jeżeli twoje nazwisko nie znalazło się w pierwszej dziesiątce najbardziej popularnych, to możesz sprawdzić na portalu dane.gov.pl, dokładnie ile osób nosi to samo nazwisko co ty.

Łącznie w bazie znajduje się 290 tysięcy różnego rodzaju nazwisk. Dodatkowo na portalu znajdują się też dane dotyczące gospodarki, turystyki czy socjologii.

TOP 10 największych sieci handlowych świata. Aż 3 z nich znamy z PolskiTOP 10 największych sieci handlowych świata. Aż 3 z nich znamy z PolskiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Internauci wpłacili 400 tys zł. Zbiórka zgłoszona do prokuratury
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Zostało mało czasu. Można odzyskać od państwa grube pieniądze, trzeba się spieszyć

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News