BiznesINFO.pl
Narodowy Program Szczepień / Fot. Piotr Molecki/East News

Piotr Molecki/East News

Narodowy Program Szczepień przyspiesza. Do północy czas dla 59-latków

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Udostępnij:

Narodowy Program Szczepień zaczął przyspieszać. Od dziś wszyscy urodzeni w 1962 roku, którzy nie wypełnili wcześniej formularza zgłoszeniowego, mogą to zrobić. Dostępna jest rejestracja przez internet, w punktach szczepień lub telefoniczna.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy na szczepienia będą mogły zapisywać się kolejne roczniki

  • Gdzie zapisać się na szczepienie

  • Jak można wybrać miejsce szczepienia

Narodowy Program Szczepień przyspiesza

Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień od dziś 12 kwietnia przez kolejne 12 dni będą uruchamiane zapisy dla kolejnych roczników,. Zaczęło się od 59-latków, a więc wszystkich urodzonych w 1962 roku.

W każdym kolejnym dniu dołączać do nich będą mogły osoby urodzone rok później, niż te, które zapisują się danego dnia (kolejny dzień to możliwość zapisów dla kolejnych roczników). Zasada będzie obowiązywała do 24 kwietnia, wówczas możliwość zapisów zyska rocznik 1973.

Osoby, którym z jakichś przyczyn nie uda zapisać się danego dnia, będą mogli zrobić to również później. Nieznany jest jednak termin kolejnego otwarcia zapisów.

Osoby, które nie zdążyły się zapisać

Rząd zapowiadał jednak, że do 25 kwietnia nie zostaną uwolnione wszystkie roczniki. Możliwe będzie jedynie dalsze rejestrowanie osób urodzonych w konkretnym roku bądź latach.

Mowa o zapisach, które były przeznaczone dla osób z danego rocznika, które w pierwszych miesiącach bieżącego roku (styczeń, luty, marzec) nie zdążyły wypełnić formularza. 

Od północy możliwa jest rejestracja przez platformę e-rejestracja, a także na Internetowym Koncie Pacjenta. Na szczepienia można zapisywać się również bezpośrednio w punkcie szczepień lub telefonicznie - wysyłając SMS na numer 880-333-333 albo dzwoniąc na infolinię 989.

Do wyboru kilka terminów

Osoby, które wyrażą chęć zaszczepienia się, otrzymają pięć terminów szczepień w punktach znajdujących się w pobliżu ich miejsca zamieszkania.

Osoby, którym żaden z podanych terminów nie będzie pasował, mogą wybrać datę, korzystając z wyszukiwarki, gdzie mogą wybrać inny termin i lokalizację.

Na telefon osoby rejestrującej się przyjdzie SMS z potwierdzeniem. Dzień przed planowaną wizytą pacjenci otrzymują również wiadomość o zbliżającym się terminie szczepienia.

Zapisy przez SMS

Na szczepienie można zapisać się również przez SMS wysyłając wiadomość o treści Szczepimysie na numer 664-908-556 lub 880-333-333. System poprosi nas o podanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >