Ogromny napiwek w USA
Unsplash/Michał Mancewicz
Autor Maria Glinka - 27 Listopada 2020

Zamówił w barze tylko jeden kufel. Ale barmani i tak nie mogli się później nadziwić

Napiwek to wyraz docenienia obsługi, który może sięgnąć astronomicznych kwot. Przekonał się o tym właściciel lokalu w USA, w którym klient zostawił podziękowanie rzędu 3 tys. dolarów, choć kupił tylko jedno piwo. W ten sposób chciał wspomóc klub w walce o przetrwanie w trakcie pandemii.

Ogromny napiwek za niewielką usługę

Napiwek rzędu 3 tys. dolarów nie zdarza się codziennie. Tak wielkiego uznania nie spodziewali się barmani pracujący w klubie jazzowym „Nighttown” w Ohio w USA. Tym bardziej, że hojny klient, który zostawił tak wysoki napiwek, odwiedził lokal w ostatnim dniu przed czasowym zamknięciem. Zgodnie z doniesieniami Polsat News tymczasowe zawieszenie klubu wynika z sytuacji epidemicznej w USA.

Zdziwienia nie kryje także sam właściciel lokalu, który opisał całą sytuację w mediach społecznościowych. Zgodnie z jego przekazem mężczyzna zakupił tylko jedno piwo za 7 dolarów.

Po tym, jak zarządca zobaczył ogromny napiwek bez wahania pobiegł za klientem, aby upewnić się, że nie doszło do pomyłki. Klient wykluczył błąd, życzył mu powodzenia i poprosił, aby rozdzielił napiwek między barmanów pracujących na zmianie.

Koszmarny wyciek danych z jednej z największych platform streamingowych. Niemal wszyscy z niej korzystamyKoszmarny wyciek danych z jednej z największych platform streamingowych. Niemal wszyscy z niej korzystamyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Już za dwa dni Biedronka wprowadzi nietypową, promocyjną ofertę. Możesz dostać zakupy za darmo
  2. Ledwo co pojawił się na antenie i przegrał. Krótka gra uczestnika "Milionerów"
  3. Wprowadzono nową monetę. Nie z królem, nie z królową, a z najbardziej znaną polską postacią za granicą

Napiwek, który pomoże przetrwać trudny czas pandemicznych obostrzeń

Napiwek na kwotę 3 tys. dolarów nie był przypadkowy i stanowi wyraz solidarności z załogą klubu, która zmaga się z krytyczną kondycją finansową z uwagi na trwającą pandemię.

„Niewiarygodne, ale symboliczne”, czytamy we wpisie właściciela na Facebooku. Nie da się ukryć, że ostatnie tygodnie to niezwykle trudny czas dla przedsiębiorców. Amerykanie, w których koronawirus uderzył wyjątkowo mocno, nie stanowią wyjątku od tej reguły.

Napiwek rzędu kilku tysięcy dolarów to dowód na to, że nawet wśród lokalnej społeczności można trafić na hojnych klientów, dla których przetrwanie lokalu jest równie ważne, jak dla właścicieli i pracowników.

„Mój personel i ja jesteśmy wdzięczni za ten niezwykle miły gest”, przyznał w poście na Facebooku zarządca lokalu. „Mamy nadzieje, że spotkamy się po ponownym otwarciu klubu”, podsumował.

Przypomnijmy, że napiwek w USA nie jest obowiązkowy. Jednak ten zwyczaj jest dość mocno zakorzeniony w amerykańskiej gastronomii i przyjmuje się, że napiwek powinien wynosić ok. 15 proc.

Mimo tego część restauracji z góry dolicza napiwek do rachunku. Aby uniknąć nieporozumień, informacja o dodatkowej należności za obsługę zawsze widnieje w menu.

Już za dwa dni Biedronka wprowadzi nietypową, promocyjną ofertę. Możesz dostać zakupy za darmoJuż za dwa dni Biedronka wprowadzi nietypową, promocyjną ofertę. Możesz dostać zakupy za darmoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Para prezydencka zachęca do pomocy przed świętami. Warszawski Bank Żywności potrzebuje wsparcia
  2. Przerażający wypadek rodem z filmu akcji. Kierowca osobówki spadł z wysokiego wiaduktu - Wideo
  3. Jeden z największych banków w Polsce tnie koszty. Nawet 800 osób może zostać bez pracy
  4. Rząd może prześwietlić także twoje konto w banku. System kontroli rachunków już niebawem, jest podany termin
  5. Ważny komunikat od GIS: Musisz koniecznie odebrać telefon z jednego numeru. Inaczej grozi 30 tys. złotych kary
  6. Z ostatniej chwili. Adam Małysz pozbawiony rekordu. Trudno uwierzyć, zajęło to dziesięć lat
  7. Włóż je do słoiczka i przechowuj całą zimę. Marynowane buraczki koniecznie powinny znaleźć się w twojej spiżarni
Od dziś w Kauflandzie kupisz specjalne produkty, których w tym roku jeszcze nie było. I trafisz na niejedną promocjęOd dziś w Kauflandzie kupisz specjalne produkty, których w tym roku jeszcze nie było. I trafisz na niejedną promocjęCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News