Mateusz Morawiecki pozuje do zdjęcia
Autor Kasper Starużyk - 22 Lipca 2019

Morawiecki na tropie aplikacji FaceApp, minister cyfryzacji na dywaniku

Rosyjska aplikacja FaceApp umożliwiająca edytowanie swojej fotografii została ściągnięta już przez ponad 100 mln osób na całym świecie - pisze dzisiaj portal money.pl. Premier Mateusz Morawiecki postanowił otrzymać informacje na temat bezpieczeństwa aplikacji dla Polaków. W tym celu wezwał ministra cyfryzacji.

Marek Zagórski został w trybie natychmiastowym wezwany do Mateusza Morawieckiego, który wziął sobie na cel sprawdzenie bezpieczeństwa korzystania z aplikacji FaceApp. Ministerstwo Cyfryzacji nie dopatrzyło się póki co żadnych wyjątkowo niepokojących objawów działania aplikacji, jednak zaleca ostrożne z niej korzystanie.

Aplikacja FaceApp została stworzona przez Rosjanina Jarosława Gonaczrowa byłego pracownika rosyjskiej firmy technologicznej Yandex. Stworzona przez niego aplikacja po ściągnięciu na smartfon wymaga dostępu m.in. do galerii zdjęć i naszej listy kontaktów. Bez zaakceptowania zgody do dostępu aplikacja nie jest w stanie działać. Jako, że dane gromadzone są w Rosji zachodzi podejrzenie iż interesuje się nimi Kreml, bądź już nawet je posiada, ale nie ma na to dowodów.

Sam twórca mówi, że użytkownik w każdej chwili może zadecydować czy usunąć swoje zdjęcia z galerii aplikacji.

Sławomir Nowak trafi do ukraińskiego więzienia? Może do tego doprowadzić nowy prezydent.Sławomir Nowak trafi do ukraińskiego więzienia? Może do tego doprowadzić nowy prezydent.Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykuł Kliknij ten przycisk Google News Trafisz na stronę Wiadomości Google, gdzie w prawym górnym rogu znajdziesz przycisk "Obserwuj". Kliknij go.