Morawiecki
Wikipedia/Olaf Kosinsky
Autor Paulina Musianek - 14 Sierpnia 2019

Morawiecki oczekuje "rzeki pomysłów" na temat wody i jej dostępności

Morawiecki zachęcał zgromadzonych na GovTech Polska do burzy mózgów dot. wody i jej dostępności. Premier oczekuje rzeki pomysłów.

Morawiecki martwi się o wodę. Nawołuje do “burzy mózgów”

Morawiecki, szef rządu podczas debaty z cyklu "GovTech-Aktywuj pomysły!" zachęcał obywateli do zastanowienia się nad rozwiązaniami mającymi zwiększyć dostępność wody.

Zapraszam wszystkich obywateli do ogólnonarodowej burzy mózgów, która odbędzie się w połowie września i która będzie dotyczyć niesamowicie ważnego problemu - problemu, o którym ostatnio bardzo często dyskutujemy w Polsce, w Europie i na świecie. Tym problemem jest woda, brak wody, dostępność wody; woda jako to podstawowe źródło życia, źródło potrzebne do działań gospodarczych i wszelkich innych (...), woda, która staje się tematem numer jeden. Liczę, że pojawi się rzeka pomysłów, z których korzystać będziemy nie tylko my, ale też przyszłe pokolenia - nasze dzieci i wnuki - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Spotkanie dotyczące wyzwań związanych z ochroną malejących zasobów wody w Polsce odbędzie 14 i 15 września 2019 r. w trakcie hackathonu HackYeah w Warszawie.

Do udziału w ogólnopolskiej burzy mózgów w ramach GovTech Polska może zgłosić się każdy, w szczególności innowatorzy, ekolodzy, programiści, inżynierowie i projektanci, architekci krajobrazu czy wykonawcy. Wystarczy wypełnić ankietę dostępną na https://govtech.gov.pl/obywatel/. Spośród nadesłanych aplikacji organizatorzy wybiorą kilkuset kandydatów, którzy otrzymają zaproszenie na warsztaty.

Problem z wodą w Polsce

Według danych ministra rolnictwa i rozwoju wsi, straty spowodowane przez tegoroczną suszę szacuje się na 1 mld 87 mln 955 tys. zł. Zgodnie z danymi z początku sierpnia br. suszę zanotowano w 134 tys. 289 gospodarstwach rolnych na powierzchni 1 mln 805,5 tys. ha upraw.

Premier na wtorkowym spotkaniu podkreślał, że brak wody jest jednym z największych wyzwań przyszłości, dlatego koniecznością jest szukanie skutecznych rozwiązań, które umożliwią zapobieganie kryzysom wodnym i zapewnią obywatelom dostęp do wody pitnej.

W najbliższych latach musimy przebudować naszą infrastrukturę w zakresie irygacji, melioracji, małej i dużej retencji – oświadczył Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  3. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  4. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News