Pilne, ważna informacja
biznesinfo
Autor Paulina Musianek - 11 Marca 2020

PILNE: ważna informacja premiera Morawieckiego. Podjęto istotną decyzję

Premier Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował o nowej decyzji rządu.

Morawiecki: zamykamy placówki edukacyjne

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję w sprawie, o której mówi się już od dłuższego czasu. - Należy wystrzegać się dużych skupisk ludzi, dlatego też podjęliśmy decyzję o zamknięciu placówek edukacyjnych na dwa tygodnie od poniedziałku - poinforował podczas konferencji. Dotyczy to również szkół wyższych i przedszkoli.

Jak dodał, już od jutra placówki będą niedostępne dla procesów edukacyjnych, jednak będą otwarte do końca tygodnia - nauczyciele będa sprawować opiekę nad uczniami, których rodzice tak szybko nie mogą zrezygnować z pracy i zostać z nimi w domu.

- Chcemy znowu działać szybciej, podjęliśmy decyzje przed innymi. Dla naszych dzieci najlepszym rozwiązaniem będzie na dziś niewychodzenie z domów, ponieważ dzieci bardzo łatwo mogą zakażać innych. O ile dzieci przechodzą chorobę w sposób stosunkowo łagodny, to mogą zarazić swoich dziadków, babcie, a to jest dla nich bardzo niebezpieczne - argumentował decyzje rządu premier Morawiecki.

"Burzy nie da się przewidzieć"

Premier Morawiecki wspomniał również o innych przeciwdziałaniach, jakie podjął rząd, m.in. kontrole sanitarne na granicach. - Burzy nie da się przewidzieć, ale można starać się przed nią uchronić. Widzimy tę sytuację u naszych sąsiadów, np. we Włoszech, gdzie sytuacja jest bardzo ciężka, ale też w Niemczech, Francji i Hiszpanii, gdzie jest ponad tysiąc przypadków koronawirusa - mówił premier.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaszli od tyłu, użyli butelki. Wyrwali plecak, telefony i uciekli. Napad na młodych mężczyzn w Piasecznie
  2. Czy koronawirusem można zarazić się od zwierząt domowych? Odpowiedzi udziela WHO
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. 42 osoby nie żyją, chciały ratować się przed chorobą z Chin. Tragedia za granicą
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News