z ostatniej chwili
biznesinfo
Autor Maria Glinka - 6 Kwietnia 2020

Morawiecki ostrzega Polaków. Ujawnia, na jakim etapie rozwoju jest koronawirus w Polsce

Morawiecki oznajmił, że szczyt zachorowań dopiero przed nami. Zgodnie z najnowszymi prognozami apogeum w liczbie zachorowań na COVID-19 ma nastąpić w maju lub czerwcu 2020 r.

Morawiecki nie ma dla nas dobrych wiadomości

Premier Morawiecki w trakcie poniedziałkowego posiedzenia rządu wyznał, że nadciąga największa fala zachorowań. - Spodziewamy się, że szczyt zachorowań jest przed nami - gdzieś w maju, czerwcu; na tym etapie rozwoju koronawirusa wiemy, że musimy być cały czas poddani ogromnej dyscyplinie - mówił w poniedziałek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.. Dlatego też podkreślił, jak ważne jest, aby wszyscy Polacy cały czas respektowali obostrzenia wprowadzone przez rząd, informuje polsatnews.pl.

Wirusolog ujawnia, skąd tak wielki przyrost zachorowań w ostatnich dniach. Wskazuje winnych szerzenia epidemiiWirusolog ujawnia, skąd tak wielki przyrost zachorowań w ostatnich dniach. Wskazuje winnych szerzenia epidemiiCzytaj dalej

- Niezwykle ważne jest abyśmy cały czas byli poddani ogromnej dyscyplinie, dodatkowym wysiłkom, rygorom i obostrzeniom dotyczącym dystansowania społecznego – oznajmił szef rządu. Zdaniem Morawieckiego jesteśmy dopiero na początku walki z koronawirusem i najważniejszym zadaniem na ten moment jest wypłaszczenie krzywej zachorowań.

Jak dotąd w Polsce potwierdzono 4201 przypadków zakażenia, a zmarło już 98 osób. Premier wyznał, że wieści dochodzące do Polski z całego świata na temat liczby chorych i zmarłych są powodem wielkiej troski dla polskiego rządu. Na ten moment zarejestrowano ponad 1,2 mln zakażeń i 69,5 tys. zgonów.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Ważny apel prezydenta do wszystkich Polaków. Chodzi o zakupy

Zdecydowane działania rządu uchronią Polaków przed COVID-19?

Premier podkreślił, że rząd robi wszystko, aby ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa po Polsce. Zdaniem Morawieckiego to właśnie respektowanie obostrzeń przyczyni się do niższej liczby zachorowań niż te, które obserwują inne państwa europejskie.

„Sytuacja, szczególnie w Europie Zachodniej powoduje, że mamy w sobie bardzo wiele niepokoju. Widzimy w jaki sposób przyrasta liczba zachorowań w Europie Zachodniej; widzimy, że te przyrostu są bardzo szybkie” - mówił.

W trakcie wystąpienia premier podkreślił, że doświadczenia z innych państw europejskich są dowodem na to, że walka z koronawirusem w Polsce będzie dopiero wkraczała w najważniejszą fazę.

GW: państwowa agencja wyprzedała za bezcen maski ochronne. Produkt, który teraz jest bezcennyGW: państwowa agencja wyprzedała za bezcen maski ochronne. Produkt, który teraz jest bezcennyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Dwa ciała w mieszkaniu, na miejscu prokurator i policja. Nieoficjalnie: siostra zabiła brata, potem siebie?
  3. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  6. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  7. Gwałtowny wzrost zakażonych, Japonia wprowadzi stan wyjątkowy. Wiążą się z nim kolejne zakazy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News