Morawiecki
Flickr/Kancelaria Premiera
Autor Paulina Musianek - 2 Września 2019

Morawiecki do uczniów: reforma szkolnictwa będzie wam służyć

Morawiecki podczas wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego 2019/2020 w szkole podstawowej w Pruszkowie pocieszał uczniów mówiąc, że "wszystko pójdzie dobrze" i "trzeba dać czas, żeby się to wszystko ułożyło".

Morawiecki idzie w zaparte

Premier Morawiecki uczestniczył w poniedziałek w uroczystej inauguracji roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Miry Zimińskiej–Sygietyńskiej w podwarszawskim Pruszkowie. Z pewnością mówił, że “przekonamy się za kilka miesięcy, że reforma szkolnictwa będzie dobrze służyła uczniom”. "Wiem, że wchodzimy teraz w ten moment, gdy reforma szkolnictwa jest na pewnym zakręcie, jest pewien sprawdzian tej reformy" - podkreślił premier. Wyraził jednocześnie wiarę, że "wszystko pójdzie dobrze". i "trzeba dać czas, żeby się to wszystko ułożyło", a także, że ma nadzieję, że te zmiany, "odpowiadające na wiele potrzeb" uda się wdrożyć "w sposób łagodny" i że "pójdzie to całkiem nieźle".

Rok szkolny 2019/2020 powitany przez premiera

- Tak jak Google nie zastąpi wam wiedzy, nauczyciela, tak Facebook nie zastąpi wam przyjaciół, koleżanek, kolegów, których poznajecie w szkole - pamiętajcie, że to szkoła jest tym podstawowym miejscem, gdzie rodzi się wiedza - napominał uczniów premier Morawiecki podczas swojej przemowy w Pruszkowie. Ponadto nawiązując do popularnej rymowanki "ucz się, ucz, bo nauka to do potęgi klucz", stwierdził, że "nauka to do potęgi klucz też (...) dla wszystkich mądrych państw i mądrych narodów". Dlatego - dodał - "im więcej tej nauki zostanie w głowach dzieci, tym będzie lepiej".

"Wszystko będzie dobrze" Morawieckiego kontra “Wiemy, że będzie trudno” Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy również powitał nowy rok szkolny wraz z uczniami. Podczas inauguracji roku szkolnego w XXX LO im. J. Śniadeckiego mówił, że “nie jest łatwo w tym roku, bo - jak wszyscy wiecie - niestety w szkołach jest sporo chaosu, w związku z tym, co wymyślił rząd”. Zaapelował też do uczniów i nauczycieli o wyrozumiałość, w związku z podwójnym rocznikiem.

- Wiemy, że będzie trudno, ale liczymy, że dacie radę. Będziemy was wspierać z całych swoich sił, dlatego że jesteście naszym bogactwem - powiedział Trzaskowski.

W związku z reformą edukacji do pierwszych klasach szkół średnich przyszedł tzw. podwójny rocznik, czyli ostatni rocznik absolwentów gimnazjów i pierwszy rocznik absolwentów 8-letnich szkół podstawowych, co sprawia, że w pierwszych klasach będzie uczyło się o więcej uczniów niż w latach ubiegłych W liceach będzie to następująco 333,3 tys. uczniów, w pierwszych klasach techników - 299 tys. uczniów, a w szkołach branżowych pierwszego stopnia - 109,7 tys. uczniów.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News