Moneta za klamką metodą na kradzież samochodu
pikio
Autor Maria Glinka - 29 Lutego 2020

Zauważyłeś monetę pod klamką swojego auta? Uważaj, jesteś w niebezpieczeństwie

Moneta za klamką samochodu? To jedynie pozorny łut szczęścia, bo w rzeczywistości oznacza zamiar kradzieży pojazdu. Ta ciągle skuteczna metoda pozwala złodziejom z dużą łatwością kraść auta.

Moneta wystarczy, aby ukraść samochód

Moneta włożona między drzwi a klamkę uniemożliwia całkowite zamknięcie samochodu przy użyciu centralnego zamka. Drzwi, w których umieszczono pieniądz nie zamkną się, co pozwala na bezproblemowe dostanie się do auta obcej osobie – podaje poznews.pl. W tym celu wystarczy nawet jednogroszówka.

Złodzieje umieszczają monetę zazwyczaj nie po stronie kierowcy, a pasażerów. Ma to zmylić właściciela, który zdecydowanie rzadziej kontroluje drzwi po drugiej stronie czy z tyłu samochodu.

Dwa duże banki alarmują klientów. Ich pieniądze są w ogromnym zagrożeniuDwa duże banki alarmują klientów. Ich pieniądze są w ogromnym zagrożeniuCzytaj dalej

Warto dokładnie przyjrzeć się autu

W celu uniknięcia nieprzyjemnego doświadczenia warto dokładnie obejść samochód i sprawdzić, czy nie ma na nim nic podejrzanego – radzi pikio.pl. Tym bardziej, że monety w drzwiach, które stanowią ogromne zagrożenie, bardzo łatwo przeoczyć. Dlatego dla bezpieczeństwa własnego i swojego portfela opłaca się nacisnąć wszystkie klamki samochodu, by sprawdzić czy nie wypadnie z nich pieniądz.

Na szczęście metoda z monetą nie znajduje zastosowania w przypadku wszystkich rodzajów samochodów. W niektórych autach delikatny ruch klamki w celu otwarcia pojazdu jest niewykrywalny przez zamek centralny. Bezpieczne są starsze modele, których drzwi trzeba zamykać ręcznie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Tadeusz Rydzyk wkracza do podstawówek. Czego dzieci chce uczyć Radio Maryja?

Kradzieże samochodowe w skali kraju

Zgodnie z informacjami podanymi przez policję liczba skradzionych samochodów maleje. W 2018 r. łupem złodziei padło ponad 9,2 tys. pojazdów, co stanowi o 827 mniej niż rok wcześniej – piszą motofakty.pl.

Najczęstszym miejscem kradzieży w 2018 r. była niezmienne Warszawa, w której odnotowano aż 2689 przypadków. Na drugim miejscu znalazło się województwo śląskie z wynikiem o ponad połowę niższym (909). Trzecie miejsce w tym niechlubnym rankingu przypadło województwu dolnośląskiemu, w którym zaobserwowano 874 przypadki kradzieży samochodów. Z kolei najmniej złodziei samochodowych wychwycono w Rzeszowie.

Wśród szczególnie rabowanych marek znajdują się pojazdy niemieckie (ponad 50 proc.), japońskie i francuskie. Co ciekawe, w pierwszej połowie 2019 r. w Warszawie i okolicach najczęściej dochodziło do kradzieży aut marek japońskich – podaje tvn24.

Kiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latKiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latCzytaj dalej

Do najpopularniejszych metod wkradania się do samochodu należy sposób „na walizkę”, który polega na wzmocnieniu sygnału z kluczyka, który znajduje się np. w domu właściciela. Dzięki temu możliwe jest otwarcie pojazdu. Poza tym przeważają rozwiązania siłowe np. poprzez przełamanie wkładki zamka przy pomocy łamaka – informują motofakty.pl.

Mimo że metoda na monetę nie należy do dominujących to nie wolno jej bagatelizować. Nawet zwykła, ale uważna obserwacja pojazdu może uchronić kierowcę przed kradzieżą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg potrącił pieszego. Policja przyjechała, ofiary nie było
  2. Trzy osoby zmarły w Bytomiu na skutek zatrucia. Niebezpieczny gaz wydobywał się wadliwego pieca
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Sprawa Suntago Park of Poland trafi do prokuratury? Media: podejrzenie przestępstwa
TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News