Moneta w drzwiach samochodu
Pikio
Autor Komunikaty prasowe - 8 Lutego 2020

Widzisz monetę w drzwiach swojego samochodu? Jesteś w dużym niebezpieczeństwie

Moneta za klamką twojego samochodu może oznaczać duże niebezpieczeństwo. Świadczy to bowiem o tym, że ktoś będzie chciał ukraść samochód.

Moneta za klamką samochodu oznacza niebezpieczeństwo

Gdy zobaczysz monetę za klamką swojego samochodu, musisz mieć się na baczności. Bądź ostrożny, gdy wracasz do swojego auta, zostawionego zwłaszcza w publicznym miejscu i sprawdź dokładnie czy nie zostało do niego przyczepione coś podejrzanego. Czerwona lampka powinna ci się zapalić, jeśli zobaczysz monetę, zwykle jednogroszówkę za klamką swojego samochodu.

Wynajmujący podnosi czynsz? Jest kruczek prawny, dzięki któremu to on będzie musiał zapłacić tobie więcejWynajmujący podnosi czynsz? Jest kruczek prawny, dzięki któremu to on będzie musiał zapłacić tobie więcejCzytaj dalej

Jak działa ta metoda

Zazwyczaj ta metoda jest stosowana przez złodziei w klamkach samochodu na tylnych drzwiach od strony pasażera, bo takie miejsce jest najłatwiej przeoczyć kierowcy.

“Gdy auto stoi na parkingu, odciągają lekko klamkę, a pomiędzy nią, a drzwi wsadzają monetę, nawet jednogroszówkę. W efekcie, kiedy potem będziemy zamykać drzwi za pomocą kluczyka, centralny zamek nie zamknie jednych drzwi, gdyż wyczuje na nich opór w postaci pociągniętej klamki” - podaje Pikio.pl.

Efektem tego złodziej bez problemu wejdzie później do środka i będzie mógł dokonać kradzieży samochodu lub znajdujących się w nim przedmiotów.

Ulubione samochody Polaków w 2020 roku. TOP 10 najchętniej kupowanych modeli [GALERIA]Ulubione samochody Polaków w 2020 roku. TOP 10 najchętniej kupowanych modeli [GALERIA]Czytaj dalej

Nie działa to w przypadku każdego auta

Metoda ta na szczęście nie jest niezawodna i nie zadziała w przypadku każdego samochodu. Zamek centralny niektórych aut nie wykryje lekkiego pociągnięcia jako próby otwarcia. Starsze modele aut są bezpieczne, gdyż nie posiadają zamka centralnego i każde drzwi muszą zostać zamknięte ręcznie. Jednak przypadku nowszych aut, zawsze lepiej sprawdzić, czy przypadkiem moneta nie została pozostawiona za którąś z klamek, bo możemy łatwo paść ofiarą złodziei.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiemy, jak wygląda grób Romualda Lipko. Wybrał niespodziewane miejsce pochówku
  2. Choroba Leśniowskiego-Crohna wyniszcza jelita. Warto znać jej objawy oraz metody leczenia
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. Link 513. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Korzystasz z internetu? Możesz uzyskać od państwa nawet ponad 700 złotych, wystarczy jedna rzecz
Warto wiedzieć coś o banku, w którym trzymasz swoje pieniądze. 10 największych banków w PolsceWarto wiedzieć coś o banku, w którym trzymasz swoje pieniądze. 10 największych banków w PolsceCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News