Mleko Łaciate z obrzydliwą niespodzianką
Pexels/Pixabay
Autor Wiktoria Pękalak - 31 Sierpnia 2020

Obrzydliwe znalezisko w mleku popularnego producenta. Sanepid został już powiadomiony

Mleko Łaciate to jedno z najpopularniejszych mlek dostępnych na polskim rynku. Każda polska rodzina miała z nim przynajmniej raz do czynienia. Pan Łukasz, czytelnik Faktu prawdopodobnie nie sięgnie po nie ponownie. To co wyleciało z kartonu na długo pozostanie w jego pamięci.

Mleko Łaciate firmy Mlekpol z obrzydliwą niespodzianką

Jeden z czytelników portalu Fakt, pan Łukasz nie mógł uwierzyć własnym oczom w to co zobaczył kiedy otworzył karton popularnego mleka. W mailu do redakcji napisał, że "zanim doszło do całkowitego otwarcia mleka, odkręcone zostały nakrętki. Oczom naszym ukazały się dziury oraz brązowy nalot na jednym z opakowań". W trakcie wylewania mleka do zlewu oczom czytelnika ukazało się “coś”, przypominające wyglądem “mięsopodobną tkankę”. Oprócz obrzydliwego widoku, z kartonu wydobywał się także “specyficzny, stęchły zapach”, dlatego mężczyzna postanowił niezwłocznie poinformować o tym sanepid i złożyć reklamację u producenta.

Portal także zgłosił się do Mlekpolu z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. W końcu nikt nie chciałby takiej “niespodzianki” w swojej kawie. Biuro prasowe Mlekpolu pospieszyło z wyjaśnieniami:

"Z przesyłanych zdjęć wynika, że doszło do mechanicznego uszkodzenia opakowań. Wszystko wskazuje na to, że nastąpiło to już po sprzedaży produktu. W takiej sytuacji przy rozszczelnieniu opakowania do produktu dostał się tlen, który powoduje, że mleko szybko ulega zepsuciu (dokładny okres zależy od temperatury). Znaleziony przez konsumenta element widoczny na zdjęciu jest prawdopodobnie płatem pleśni, co potwierdza powyższe spostrzeżenia" - poinformował Nikodem Chudzim z biura prasowego Mlekpolu.

Polacy zadłużają się na potęgę. W ciągu kilku miesięcy długi wzrosły o niemal miliard złotychPolacy zadłużają się na potęgę. W ciągu kilku miesięcy długi wzrosły o niemal miliard złotychCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Polskę obiegły tragiczne wiadomości. Odszedł wybitny Polak
2. Szefowa ZUS z zaskakującą informacją dla seniorów. Klasyczna forma emerytur i zasiłków zniknie?
3. Czy 500 plus zostanie w końcu podwyższone? Jest nowy projekt budżetu

Pracownik zapewnił także, że firma nie otrzymała "żadnych innych zgłoszeń dotyczących mleka UHT Łaciate 2% o pojemności 1 litra ze zgłoszonej partii. Podczas produkcji nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, wszystkie parametry podczas procesu obróbki mleka oraz aseptycznego pakowania były właściwe".

Z wypowiedzi Chudzima wynika także, że zostały przeprowadzone testy laboratoryjne, które nie wykazały żadnych nieprawidłowości, w związku z czym mleko mogło trafić do sprzedaży.

Przedstawiciel Mlekpolu zwrócił także uwagę na to, że gdyby odpowiedzialność za zepsucie produktu leżała po stronie firmy to wygląd opakowania wyglądałby zupełnie inaczej. Na opakowaniu można byłoby zaobserwować tzw. “bombaż”, czyli wydęcie, które powstaje w wyniku skoku ciśnienia, dlatego problem z pewnością nie dotyczył całej serii tylko tego jednego opakowania, które najprawdopodobniej zostało uszkodzone w wyniku transportu, czy podczas przechowywania w sklepie.

“Naszym zdaniem doszło do widocznego na zdjęciach uszkodzenia opakowań już po opuszczeniu zakładu, za co SM Mlekpol nie może ponosić odpowiedzialności” - skwitował Chudzim.

Fabryka jeszcze nie działa, ale wyprodukowano już 100 mln maseczek. Tłumaczenia się mocno rozmijająFabryka jeszcze nie działa, ale wyprodukowano już 100 mln maseczek. Tłumaczenia się mocno rozmijająCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciekły szczegóły stanu zdrowia Fabio Jakobsena. Nikt nawet nie wiedział, że wciąż jest w bardzo złym stanie
  2. Niebezpieczeństwo nadciąga nad Polskę. "Superkomórki i tornada"
  3. Owca została sprzedana za astronomiczną cenę. Jest najdroższym w historii przedstawicielem swojego gatunku
  4. Rosną problemy z bonem turystycznym. Nawet 500 tys. osób może być odciętych od pieniędzy, ty także
  5. Wchodzą w życie obostrzenia w wyznaczonych strefach. Wiemy już gdzie i jakie
  6. Wczoraj wszyscy rzucili się na łowy w Lidlu. Błąd, dzisiaj jest o niebo lepiej, wszystko z 1 powodu
RMF: Wyciekł tajny rządowy scenariusz. Na zimę umrzeć ma nawet 85 tys. osóbRMF: Wyciekł tajny rządowy scenariusz. Na zimę umrzeć ma nawet 85 tys. osóbCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News