mleko
Pixabay/Couleur
Autor Paulina Musianek - 19 Września 2019

Afera w słynnej mleczarni. Miliony Polaków zamiast mleka piło miks z wodą

Mleko rozcieńczane wodą - taki produkt sprzedawany był przez jedną z największych spółdzielni mleczarskich w Polsce - Spółdzielnię Mleczarską w Gostyniu. Policja zatrzymała 11 osób.

Mleko z wodą skandal w gostyńskiej mleczarni

Mleko rozcieńczane wodą - tak “gang mleczarski” okradał spółdzielnię mleczarską w Gostyniu. Łącznie 11 osób fałszowało dane dotyczące ilości dostarczanego do mleczarni mleka oraz rozcieńczały mleko z wodą. Proceder mógł trwać nawet kilka lat, z tego też powodu ciężko na chwilę obecną oszacować dokładne straty, ale nie ma wątpliwości, że mogą być milionowe.

Osoby zamieszkane w aferę mleczarską zostały zatrzymane we wtorek 17 września. Byli to m.in. rolnicy dostarczający mleko do spółdzielni mleczarskiej w Gostyniu oraz kierowcy cystern do przewożenia mleka zatrudnieni przez mleczarnię.

Poważne zmiany w kodeksie pracy. Będą dotyczyć wszystkich pracującychPoważne zmiany w kodeksie pracy. Będą dotyczyć wszystkich pracującychCzytaj dalej

– Metody oszustwa były trzy. Dolewali wody do mleka, fałszowali urządzenia pomiarowe lub kilkakrotnie wprowadzali do obiegu tę samą partię mleka – mówi portalowi tvp.info prok. Michał Smętkowski z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Jak informuje KWP, funkcjonariusze przeszukali szafki pracownicze, w których zabezpieczono dowody przestępstwa. Wykonano także oględziny 20 pojazdów – cystern do przewożenia mleka. Zatrzymani usłyszeli zarzuty oszustwa przy dostarczaniu mleka.

Śledztwo w sprawie prowadzi poznańska prokuratura. Nad sprawą śledczy pracowali od kilku miesięcy. Jak podaje policja, podejrzani złożyli bardzo obszerne wyjaśnienia i przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw. Grozi im 10 lat więzienia. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono gotówkę i pojazdy o wartości około 250 tys. zł. Wobec zatrzymanych nie zastosowano tymczasowego aresztowania, bo złożyli obszerne zeznania i przyznali się do winy. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu została założona w czerwcu 1889 roku. Spółdzielnia oraz jej wyroby zostały uhonorowane ponad 100 nagrodami, medalami i wyróżnieniami.

Miliony Polaków straciło swoje oszczędności na ubezpieczeniach. Jest szansa na odzyskanie pieniędzyMiliony Polaków straciło swoje oszczędności na ubezpieczeniach. Jest szansa na odzyskanie pieniędzyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liście
  2. Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatności
  3. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano
  4. Dostała od faceta pierścionek „przedzaręczynowy”. Prawdziwy dostanie, gdy zda „test”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News